رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

پیشرو بودن اروپاییان در زمینه رعایت اخلاق در ورزش بسیار مشهود است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرو بودن اروپاییان در زمینه رعایت اخلاق در ورزش بسیار مشهود است

پیشرو بودن اروپاییان در زمینه رعایت اخلاق در ورزش بسیار مشهود است

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور گفت: پیشرو بودن اروپاییان در زمینه رعایت اخلاق در ورزش بسیار مشهود است حال‌آنکه همواره ما ادعای اخلاق محوری در ورزش را داشته‌ایم اما امروز آن‌ها در این امر پیشرو شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار داود آذرنوش در همایش اخلاق در ورزش مربیان استان لرستان که با حضور مربیان ورزشی استان برگزار شد اظهار داشت: مدیران به‌ واسطه در اختیار داشتن ابزار و مربیان نیز به‌واسطه در اختیار داشتن ورزشکاران تأثیر مهمی بر جامعه ورزش کشور می‌گذارند.

وی نقش مدیران و مربیان را در جامعه ورزش کشور مهم دانست افزود: نقش مربیان در ورزش برای تقویت منش پهلوانی، عزت و غیرت در ورزشکاران بسیار مهم و تأثیرگذار است که باید توجه ویژه‌ای به آن کرد.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با اشاره به انتشار کتب ویژه اخلاقی برای مربیان ورزشی عنوان کرد: دو کتاب در این زمینه به چاپ رسیده که یکی از آن‌ها درزمینه اخلاق مربیان است و طی چند روز آینده در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تأثیر مربیان ورزشی در بازی‌های المپیک اخیر بیان کرد: امروز با استفاده از بستر شبکه‌های مجازی میلیون‌ها نفر در دنیا صحنه‌های مسابقات المپیک را مشاهده می‌کنند و شاهد تأثیرگذاری مربیان بر ورزشکاران هستند.

آذرنوش از وقوع برخی حاشیه‌ها در ورزش کشور به‌عنوان فرعیات ورزش یادکرد و گفت: پیشرو بودن اروپاییان در زمینه رعایت اخلاق در ورزش بسیار مشهود است حال‌آنکه همواره ما ادعای اخلاق محوری در ورزش را داشته‌ایم اما امروز آن‌ها در این امر پیشرو شده‌اند درحالی‌که اگر از اخلاق اسلامی حرف می‌زنیم باید کرامت انسانی را رعایت کنیم.

وی با اشاره به انتشار کتابی با محتوای انتظارات رهبری از جامعه ورزش کشور خاطرنشان کرد: انتظار مقام معظم رهبری از ورزشکاران و مربیان و قهرمانان این است که در عرصه‌های جهانی میدان‌داری کنند و ما باید بپذیریم که در این زمینه عملکرد مطلوبی نداشته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با اشاره به وجود پنج هزار شهید ورزشکار در کشور گفت: از این تعداد شهید 1300 شهید نفر آن‌ها فوتبالیست بوده‌اند که زندگی‌نامه‌های این شهدا در استان‌های مختلف کشور به‌صورت یک دایره المعارف تهیه و تدوین‌شده است.

وی با اشاره به وجود 95 ورزشکار حرفه‌ای در میان شهدای مدافع حرم بیان کرد: این شهدا زندگی اثربخشی داشته‌اند که می‌تواند الگویی جامع و کامل برای ورزشکاران امروز باشد.