رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

پیش‌بینی اسکان بیش از 12 هزار مسافر نوروزی در پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی اسکان بیش از 12 هزار مسافر نوروزی در پلدختر

پیش‌بینی اسکان بیش از 12 هزار مسافر نوروزی در پلدختر

رئیس ستاد اسکان نوروزی پلدختر گفت: پیش‌بینی می‌شود، بیش از 12 هزار نفر در اماکن آموزش و پرورش شهرستان پلدختر نوروز 94 اسکان پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، علیرضا افتخاری در جلسه ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: سال گذشته 11 هزار نفر در مدارس و اماکن آموزش و پرورش پلدختر اسکان یافته بودند که پیش‌بینی می‌شود، سال آینده بیش از 12 هزار نفر در اماکن آموزش و پرورش شهرستان پلدختر اسکان پیدا کنند.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی کرده‌ایم که در مقایسه با سال گذشته نوروز امسال 10 درصد مسافران نوروزی در اماکن اسکان پلدختر افزایش پیدا کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تمامی تمهیدات برای اسکان مسافران نوروزی اندیشیده شده و باید مراکز اسکان در شهرستان پلدختر نسبت به سال گذشته از لحاظ کیفی ارتقا پیدا کنند.

افتخاری تصریح کرد: 15 مدرسه با 115 کلاس درس مدارس پلدختر در درجه‌های یک و دو و سه آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند.

وی با بیان اینکه نوروز 94 شاهد افزایش مسافران نوروزی هستیم، اظهار داشت: متولی اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش است، اما لازم است، دستگاه‌های مرتبط با ستاد استقبال از مهمانان نوروزی هماهنگی لازم بین‌دستگاهی در جهت استقبال و اسکان مطلوب میهمانان در ایام نوروز صورت گیرد.

رئیس ستاد اسکان شهرستان پلدختر گفت: دغدغه ستاد اسکان فراهم کردن زمینه برای رفاه حال مسافران است و به همین دلیل تلفن‌های مدیر آموزش و پرورش، حراست و بازرسی آموزش و پرورش در مراکز اسکان به وسیله بنر و یا تراکت اطلاع‌رسانی می‌شود، تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا کمبودی مسافرین نوروزی دغدغه‌های‌شان را به مسئولان ستاد اسکان منتقل کنند.

وی خواستار اطلاع‌رسانی و راهنمایی مسافرین نوروزی از سوی دستگاه‌های متولی شد و اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در زمینه معرفی اماکن مذهبی، ابنیه‌های تاریخی، جنبه‌های فرهنگی و مقاصد گردشگری در قالب بروشور، عکس و بسته‌های فرهنگی می‌تواند زمینه را برای آگاهی مسافرین نوروزی از پتانسیل‌های شهرستان فراهم کند.