سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

پیمانکاران پروژه‌های عمرانی پلدختر براساس تخصص انتخاب شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

پیمانکاران پروژه‌های عمرانی پلدختر براساس تخصص انتخاب شوند

پیمانکاران پروژه‌های عمرانی پلدختر براساس تخصص انتخاب شوند

امام جمعه پلدختر گفت: پیمانکاران پروژه‌های عمرانی شهرستان باید علاوه بر تعهد و تخصص از توان مالی بالایی برخوردار باشند تا پروژه‌ها به سر وسامان برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری در دیدار فرماندار، مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان پلدختر اظهار داشت: هفته دولت، هفته‌ای است که خدمتگزاران اعمال خود را محک بزنند و فرصت مناسبی است که کارهایی را که انجام داده‌اند، برای مردم بیان کنند.

وی افزود: فضای زندگی ما به دلیل این‌که در رأس آن ولی‌فقیه قرار دارد، فضای مقدسی است که به نظام ما مشروعیت می‌بخشد.

امام جمعه پلدختر، نخستین وظیفه یک مدیر و مسئول و کارمند در نظام اسلامی را خودسازی دانست و بیان کرد : یک مدیر هنگامی می‌تواند خدمت‌رسانی کند که خودساخته و با نفس طیب باشد در غیر این صورت آلوده و قابل اعتماد نیست.

وی دومین وظیفه یک مدیر را برخورد درست با ارباب رجوع بیان  و عنوان کرد: مسئولیت فرصتی برای خدمتگزاری به مردم است و مدیران، مسئولیت را  به عنوان فرصت برای خدمت‌رسانی به مردم بدانند  و نحوه برخورد آن‌ها با ارباب رجوع به گونه‌ای باشد که اگر خود را به جای آن‌ها بگذارند از شیوه و طرز برخورد ناراحت و ناراضی نباشد.

سوری  با بیان این‌که مسئولان باید خدمتگزاری را اصل قرار دهند، تصریح کرد: مسئولان به دور از مسائل سیاسی و جناحی خدمت‌رسانی کنند و هفته دولت فرصت مناسبی است که مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان عملکرد خود را به مردم ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: انسان باید نقادانه کار خود را نقد کند، خیرخواه و دلسوز باشد، افرادی که به دنبال منافع و مطامع شخصی خود باشند، قابل اعتماد و مشورت نیستند.

امام جمعه پلدختر گفت: انسان باید برای کار خود مبنا داشته باشد، طوری نباشد که با هر جریانی متزلزل شود و بر اساس عقیده درونی خود کار کند، نه این‌که به خاطر خودخواهی انسانیت را زیر پا بگذارد.

وی افزود: پیمانکاران پروژه‌های عمرانی شهرستان باید علاوه بر تعهد و تخصص از توان مالی بالایی برخوردار باشند تا پروژه‌ها به سر وسامان برسد.

سوری عنوان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان مطالبه به حق مردم هستند و باید به خواسته‌های به حق مردم شریف این خطه رسید.

وی اظهار داشت: آن چه را مردم مشاهده می‌کنند خروجی کار است چراکه مردم نمودار نمی‌پسندند و امید است در تعیین پیمانکار تجدید نظر شود و کسانی که از لحاظ مالی توان دارند و دارای شرایط باشند به کار گمارده شوند.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: در نظام اسلامی کسی که مسئولیت می‌پذیرد در صورتی که  می‌داند که از او توانمندتر پیدا می‌شود و آن سمت را انتخاب کند ملعون است.

وی تصریح کرد: مردم دو گروه هستند عامه و خاصه که رضایت عامه مردم مهم‌تر است چراکه خواص، افراد پرتوقع هستند که در صورت نیاز، کاری از آن‌ها بر نمی‌آید.

سوری خاطرنشان کرد: به جای آوردن رضایت عموم مردم نارضایتی خواص را از بین می‌برد و امیدواریم دولت تدبیر و امید نیز مانند دولت‌های قبلی بتواند انتظار مردم را برآورد و در خدمت‌رسانی موفق باشد.

وی افزود: شهیدان رجایی و باهنر الگوی کامل دولتمردان ایران اسلامی بودند و مسئولان و دولتمردان ما  باید آن‌ها را در راه خدمتگزاری سرمشق و الگوی مدیریتی خود قرار دهند.