جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس در بروجرد تشییع و تدفین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس در بروجرد تشییع و تدفین می‌شود

پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس در بروجرد تشییع و تدفین می‌شود

پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس در بروجرد تشییع و در دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی این شهرستان به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، عصر روز سه شنبه جلسه هماهنگی تشییع دو شهید گمنام با حضور مدیران دستگاه‌های اجرای و متولیان فرهنگی و دانشگاهی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد تا برای آمادگی از میزبانی این دو شهید گمنام تصمیماتی اتخاذ شود.

این دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در انتهای بهمن‌ماه جاری تشییع و در دانشگاه آیت‌الله بروجردی این شهرستان به خاک سپرده خواهند شد.

در این جلسه مقرر شد تمامی دستگاه‌های متولی امور فرهنگی نسبت به انجام هماهنگی‌های لازم در مورد فضاسازی تبلیغات شهری هماهنگی‌های لازم را انجام دهند و دستگاه‌های دیگر نیز با تأمین تجهیزات و امکانات موردنیاز در این مراسم که قرار است به‌احتمال‌زیاد در 25 بهمن‌ماه برگزار شود، اقدامات لازم را انجام دهند.

حجت‌الاسلام اسحاق صیاد دبیر کمیته اجرایی این مراسم با تشریح اقدامات انجام‌شده در این رابطه گفت: مکان‌یابی و آماده‌سازی آن و تشکیل کمیته‌هایی از واحدهای مختلف دانشگاه اعم از کمیته عمرانی، اجرایی، اطلاع‌رسانی، دانشجویی و استقبال از شهدا و تشریح وظایف هریک از آن‌ها و برگزاری جلسات متعددی در پیگیری مسائل تشییع و تدفین شهدا ازجمله این اقدامات است.

وی افزود: آنچه که مسلم است شهدا از ابتدای راهشان پیش از آنکه مدال شهادت را به گردن بیاویزند پیام‌رسانان فرهنگی جامعه به‌عنوان اقشار مختلف جامعه بودند و با خون خود فرهنگ ایثار و شهادت را زنده کردند بنابراین روح شهدا علاوه بر اینکه جسم آن‌ها می‌تواند برای نسل جدید و باسواد امروز الهام‌بخش باشد در راهی که در آینده پیش روی خود دارند، روح این شهدا نیز می‌تواند معنویتی عمیق به همه فضاها ببخشد.

مدیر فرهنگی دانشگاه آیت‌الله بروجردی تشییع و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه‌ها را یکی از اهداف ستاد تفحص و بنیاد شهید دانست و بیان کرد: تدفین شهدا در فضاهای دیگر شهری و اماکنی که نیاز است روح ایثارگری در آن فضا طنین‌انداز باشد در حال شکل‌گیری است و در بسیاری از مکان‌هایی که آسیب احساس می‌شود حضور پیکر شهدا می‌تواند الهام‌بخش فضا باشد از برخی ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری کند.