رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

پیگیری برای اعزام ۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد به عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

پیگیری برای اعزام ۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد به عتبات عالیات

پیگیری برای اعزام ۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد به عتبات عالیات

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از پیگیری برای اعزام ۲۰ هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد به عتبات عالیات خبر داد.

اکبر میرشکار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال گذشته چهار هزار و ۱۲۰ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد برای اولین بار به زیارت عتبات عالیات رفتند و تلاش می کنیم تا امسال نیز ۲۰ هزار نفر از مددجویان به زیارت عتبات عالیات بروند.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ فعالیتهای عمده ای در حوزه فرهنگی کمیته امداد کشور صورت گرفته است، ادامه داد: در این راستا و با کمک خیرین ۸۱ هزار نفر از مددجویان به مشهد مقدس اعزام شدند و ۳۸ هزار مددجو هم به زیارت قم و جمکران رفتند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور عنوان کرد: تلاش می شود امسال ۲۰ هزار مددجو به کربلا بروند و ۱۳۴ هزار و ۴۰۰ نفر نیز به مشهد مقدس اعزام شوند.

میرشکار با اشاره به توزیع ۵۰ هزار بسته فرهنگی برای توانمندسازی و حمایت از خانواده های مددجویان در سطح کشور گفت: تا کنون حدود ۷۰۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد آموزشهای خانواده، پیش از ازدواج و ... را فرا گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۳ کانون فرهنگی کمیته امداد مشغول خدمت رسانی به مددجویان هستند، افزود: ۹۴ هزار نفر از خانواده های مددجویان، سرپرستان خانوار و ... از خدمات کانون های فرهنگی امداد استفاده کرده اند و ۳۵ هزار مددجو نیز در جشنواره های قرآنی شرکت داشته اند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه ۴۲۰ میلیون تومان از ستاد مبارزه با مواد مخدر برای مقابله با اعتیاد و آسیبهای اعتیاد توسط کمیته امداد دریافت شده است، گفت: در این بخش نیز کمیته امداد یک میلیارد تومان هزینه کرده و ۵۰۰ هزار خانوار نیز که احتمال قرارگرفتن در معرض آسیب های اعتیاد را داشتند از خدمات فرهنگی بهره مند شدند.