رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

چتر حمایتی کمیته امداد بر سر 10 هزار و 543 خانوار بروجردی - نمایش محتوای خبر

 

 

چتر حمایتی کمیته امداد بر سر 10 هزار و 543 خانوار بروجردی

چتر حمایتی کمیته امداد بر سر 10 هزار و 543 خانوار بروجردی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: 10 هزار و 543 خانوار بروجردی تحت پوشش این نهاد حمایتی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علی معظمی‌گودرزی در دیدار رئیس کمیته امداد کشور با کارکنان کمیته امداد امام خمینی این شهرستان اظهار کرد: 9 هزار و 997 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان جزو مستمری‌بگیران هستند.

وی با اشاره به جمعیت 330 هزار نفری شهرستان بروجرد، عنوان کرد: 91 هزار نفر از این جمعیت را روستاییان تشکیل می‌دهند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد جامعه آماری مددجویان این نهاد حمایتی را قابل توجه خواند و افزود: وجود مددجویان در 179 روستای این شهرستان گواهی بر این ادعا است.

معظمی‌گودرزی ادامه داد: 19 هزار و 850 نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد هستند که از این میان سهم افراد تحت پوشش شهری و روستایی به ترتیب 11 هزار و 585 و 8 هزار و 265 نفر است.

وی خاطرنشان کرد: افراد تحت پوشش شهرستان بروجرد به نسبت به جمعیت این شهرستان 5.8 درصد است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد یادآور شد: کمترین افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی در استان لرستان مربوط به این شهرستان است.

معظمی‌گودرزی با اشاره به برخی مشکلات کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد، اظهار کرد: عدم اجرای ساختار جدید و کمبود نیروی انسانی را می‌توان بخشی از این مشکلات برشمرد.

وی با اشاره به خریداری اردوگاه فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد در سالهای گذشته از محل کمکهای مردمی با مساحت یک و نیم هکتاری، تصریح کرد: تجهیز و رفع مشکلات این اردوگاه به منظور ادامه فعالیتهای فرهنگی در آن ضروری است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد با اشاره به وجود سه ساختمان اداری این نهاد حمایتی، ادامه داد: از این میان یک ساختمان نیازمند تامین اعتبار به منظور بهسازی است.

معظمی‌گودرزی با اشاره به لزوم اشتغال‌زایی در میان مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بروجرد، تاکید کرد: دستیابی به این مهم نیازمند رفع موانع دریافت تسهیلات خوداشتغالی و همکاری بیش از پیش بانکهای عامل است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته عدم توجه به جایگاه مددکاری در این نهاد حمایتی مشکلاتی را به دنبال داشته است، اظهار کرد: انتخاب مددکاران از میان افراد متخصص، مشاور و توانا ضروری است.