سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

چهارده هزار بسیجی لرستانی در رزمایش "شهدای مدافع حرم" شرکت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهارده هزار بسیجی لرستانی در رزمایش "شهدای مدافع حرم" شرکت می‌کنند

چهارده هزار بسیجی لرستانی در رزمایش "شهدای مدافع حرم" شرکت می‌کنند

جانشین فرمانده سپاه استان لرستان گفت: رزمایش شهدای مدافع حرم سیزدهم و چهاردهم آبان ماه با حضور ۱۴ هزار بسیجی لرستانی در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار حبیب‌الله توکلی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد در رابطه با برگزاری رزمایش شهدای مدافع حرم در استان لرستان اظهار داشت: با حضور رزمندگان بسیجی لرستان  در روز 13 آبان  که مصادف با استکبارستیزی است برنامه‌های منسجم و قوی برای نشان دادن اوج توانمندی و قدرت ایران اسلامی  به دشمنان و بد خواهان نظام اجرا می‌شود.

وی افزود: ملت ایران و مردم لرستان 37 سال توطئه، تهدید و نیرنگ  برعلیه انقلاب اسلامی را از یاد نخواهد برد و این‌همه دشمنی و جنایت در حق ملت ایران کافی است که ما نسبت به استکبار بی‌اعتماد باشیم و همچنان در اوج آمادگی به سر ببریم.

جانشین فرمانده سپاه استان لرستان عنوان کرد: رزمایش شهدای مدافع حرم روز سیزدهم و چهاردهم آبان ماه امسال در قالب 55 گردان بیت‌المقدس برادران و پنج گردان کوثر خواهران همزمان در مرکز استان و در همه شهرستان اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه در هر شهرستان متناسب با نوع تهدیدی که شهرستان را تهدید می‌کند برنامه‌ریزی  انجام‌گرفته است، بیان کرد: در اکثر شهرستان‌های استان تمرینات دفاعی و امنیتی  پیش‌بینی‌شده است که عمدتاً در شهرستان‌ها عملیات‌های کمین، تأخیری، پدافند دورادور، کنترل معابر وصولی، دفاع از مراکز حساس، و حیاتی، عملیات بازپس‌گیری، و مقابله با ناآرامی‌ها و اغتشاشات و عملیات امداد و نجات اجرا می‌شود.

توکلی گفت: بر اساس آمار نزدیک به 602 هزار نفر از مردم استان لرستان در عضویت‌های عادی  و فعال بسیج هستند که از این تعداد 14 هزار نفر در رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر شرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این رزمایش تجدید میثاق  بسیجیان غیور با امام راحل و شهیدان، تجدید بیعت مجدد با فرماندهی معظم کل قوا،  بالا بردن توانمندی‌های دفاعی و امنیتی، ایجاد هماهنگی و تعامل بین رده‌های سپاه، افزایش و حفظ توان رزم گردان‌های بسیج در مأموریت‌های نرم، نیمه سخت و سخت، آموزش تئوری تائید شده، ایجاد بازدارندگی در برابر هرگونه تهدید  و تهاجم است.

جانشین فرمانده سپاه استان لرستان در رابطه با اقدامات قبل از اجرای این رزمایش نیز  اظهار داشت: همکاران در استان و نواحی قبل از اجرای این رزمایش اقداماتی از قبیل تهیه طرح رزمایش بر اساس تهدیدات، تهیه دستورالعمل‌ها و پیوست‌ها، تصویب طرح‌های شهرستانی در استان  و تصویب طرح استانی در تهران، نظارت و حفظ انسجام گردان‌ها، سازمان‌دهی و آموزش نیروها، تکمیل نیروهای عمل‌کننده، شناسایی و آماده‌سازی زمین رزمایش، تشکیل پاسگاه فرماندهی، بالا بردن سطح آمادگی‌های جسمانی و برگزاری کلاس‌های عقیدتی معنوی را انجام داده‌اند.

وی بابیان اینکه هدایت و کنترل این رزمایش توسط قرارگاه امام هادی (ع) سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در مرکز استان  انجام می‌شود، افزود: این رزمایش  با به‌کارگیری سه قرارگاه فرعی در شهرستان‌های دورود، خرم‌آباد  و دلفان اجرا می‌شود.

توکلی عنوان کرد: در روز نخست رزمایش پس از فراخوانی و اعلام آماده‌باش به گردان‌های شرکت‌کننده در رزمایش، ابتدا همگام با مردم شریف لرستان در راهپیمایی روز استکبارستیزی 13 آبان شرکت  کرده و سپس به سمت اردوگاه‌های پیش‌بینی‌شده حرکت می‌کنند.

وی اجرای تمرینات دفاعی و امنیتی و  نشست‌های حلقه‌های صالحین را از دیگر برنامه‌های این رزمایش دانست و بیان کرد: در شب نیز برنامه شبانه برای شرکت‌کنندگان پیش‌بینی‌شده است و در روز دوم نیز گردان‌ها در صبحگاه اقتدار که با حضور مسئولان استانی و فرماندهان عالی‌رتبه سپاه در سطح کشور، برگزار می‌شود، حضور پیدا می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه استان لرستان  تصریح کرد: پس از صبحگاه برنامه‌های تاکتیکی و تمریناتی دفاعی که برای این رزمایش در نظر گرفته‌شده است اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه هجمه فرهنگی دشمن در کنار تهاجمات امنیتی و نظامی متصور است ما نیز برای بالا بردن روحیه اعتقادی و معنوی پرسنل رزمایش  کننده، کلاس‌های خاص تربیتی، اخلاقی مهارتی  و بصیرتی پیس بینی کرده‌ایم.

توکلی  با اشاره به حضور چهار گردان از عشایر استان لرستان در رزمایش شهدای مدافع حرم، افزود: عشایر غیور لرستان در دوران دفاع مقدس حماسه‌های جاودانی را خلق کردند و امروز نیز در13 آبان حضور پیدا می‌کنند تا بار دیگر ثابت کنند عشایر همچنان در وسط میدان حاضرند.

وی عنوان کرد: در این رزمایش گردان‌های کوثر خواهران نیز برای مقابله با بمباران‌های هوایی، فعالیت‌های امدادی، اطفا حریق، کمک به مصدومان پس از بمباران وارد صحنه می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه استان لرستان   با اشاره به اینکه در این رزمایش 32 گردان تمرینات دفاعی، 21 گردان  تمرینات امنیتی و هفت گردان امداد و نجات حضور پیدا می‌کنند، گفت: ارزیابی و نظارت بر این رزمایش توسط داوران اعزامی و هیئت نظارت از سازمان بسیج ستاد کل سپاه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی یکی از مأموریت‌های بسیج است که برای انجام اینگونه مأموریت‌ها تلاش مضاعف و حضور درصحنه نیاز است.