رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

چهارهزار زائر از طریق ناوگان اتوبوسرانی لرستان به مرز مهران منتقل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

چهارهزار زائر از طریق ناوگان اتوبوسرانی لرستان به مرز مهران منتقل شد

چهارهزار زائر از طریق ناوگان اتوبوسرانی لرستان به مرز مهران منتقل شد

مدیرکل راهداری استان لرستان گفت: ۴۰۰۰ زائر تاکنون از طریق ناوگان اتوبوسرانی لرستان به مرز مهران منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی زندی فر در دیدار کارکنان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان در رابطه با خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در لرستان اظهار داشت: برای جابه‌جایی زائران حسینی امسال 250 دستگاه اتوبوس فعال است و تاکنون  نزدیک به چهار هزار زائر از استان لرستان به مرز مهران منتقل‌شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 21 دستگاه انواع کامیون مایحتاج موردنیاز موکب‌های استان لرستان را به کربلا و مرز مهران انتقال داده‌اند، افزود: راهداری استان برای خدمت به زائران اربعین حسینی آمادگی کامل دارد و در صورت اعلام نیاز با تمام توان آماده خدمت‌رسانی به زائران است.

مدیرکل راهداری استان لرستان عنوان کرد: تمامی شرکت‌ها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، شرکت‌های امداد خودرو و مجتمع‌های خدماتی- رفاهی بین‌راهی و راهدارخانه‌ها در سطح استان لرستان آماده خدمات‌دهی به زائران حسینی هستند.

آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات مجموعه حمل‌ونقل و راهداری استان، گفت: ادغام حمل‌ونقل و راهداری کار بسیار سنگین و دشواری است چراکه این هر دو مجموعه کار اجرایی و میدانی انجام می‌دهند و بازندگی مردم ارتباط مستقیم دارند.

وی اظهار داشت: حمل‌ونقل استان در برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلف همواره همکاری بسیار خوبی در استان داشته است و اکنون نیز در بحث جابجایی زائران اربعین حسینی اقدامات خوبی انجام داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان  به لزوم توجه به وضعیت ناوگان مینی بوس‌رانی استان تأکید کرد و افزود: ناوگان اتوبوسرانی استان وضعیت رضایت‌بخشی دارد اما وضعیت ناوگان مینی بوس‌رانی استان مطلوب نیست و فرسوده است که امیدواریم نوسازی این ناوگان در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بخش حمل‌ونقل استان در حوزه فرهنگی نیازمند توجه ویژه است، عنوان کرد: برای ساماندهی مسائل فرهنگی لازم است تفاهم‌نامه‌ای بین دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط تنظیم و در نشست‌ها و بازدیدهای مشترک، مشکلات نمازخانه‌های بین‌راهی برطرف شود.

آیت‌الله میرعمادی به لزوم توجه به مبلمان جاده‌های استان تأکید کرد و گفت: رسیدگی به‌ظاهر جاده مانند نصب علائم کافی، خط‌کشی،  نصب گاردریل و حفاظ مناسب در نقاط خطر خیز علاوه بر زیبایی جاده‌ها سبب افزایش ایمنی و کاهش سوانح رانندگی می‌شود.