جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

چهار استخر شنا در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار استخر شنا در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

چهار استخر شنا در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

معاون آموزش‌وپرورش استان لرستان گفت:۴ استخر شنا برای استفاده دانش‌آموزان استان لرستان در دست ساخت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فرید بهرامی شامگاه شنبه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: استفاده از استخرهای این نهاد رایگان است و  بلیط فروشی در استخرهای آموزش‌وپرورش انجام نمی‌شود  به طوری که تمام سرویس‌دهی به فرهنگیان و دانش‌آموزان است.

وی افزود: شهرداری منطقه یک شهر خرم‌آباد 29 میلیون و 800 هزار تومان به‌عنوان عوارض  برای استخر معلم این شهرستان تعیین کرده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان بابیان اینکه آموزش و پروش لرستان دارای چهار استخر فعال است، عنوان کرد: در استان لرستان چهار استخر در حال ساخت است.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری خرم‌آباد در اوج گرمای فصل تابستان دومرتبه استخر معلم این شهر را پلمب کرده است، بیان کرد: در این رابطه با نامه استاندار لرستان و فرماندار شهر خرم‌آباد این استخر  پلمب شده است.

محمد چگنی مدیرکل نوسازی،  توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز در این جلسه در رابطه با مدارس کانکسی روستایی‌ها اظهار داشت: با توجه به شرایط و اقلیم آب و هوایی برای برخی از روستاهای موردنظر می‌توان از کانکس استفاده کرد.

وی افزود: طول عمر مفید هر کانکس بین 10 تا 12 سال است درصورتی‌که کانکس در شرایط مشکلات جوی قرار گیرند دچار آسیب می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان عنوان کرد: در مناطق صعب‌العبور برای ساخت مدارس روستایی چاره‌ای جز نصب کانکس وجود ندارد چراکه استفاده از مصالح بومی در راستای ساخت مدارس روستایی کار بسیار دشواری است و باید گفت ساخت این مدارس به  استادکار، انتقال مصالح به این مناطق مشکل است.

یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم‌آباد بابیان اینکه شهرداری خرم‌آباد هیچ‌گونه درآمدی غیر حقی از دیگر نهادها طلب نمی‌کند و تاکنون یک ریال از حقوق آموزش‌وپرورش را تضییع نکرده است.

وی افزود: بر اساس لایحه تجمیع عوارض، پنج درصد بهای بلیط استخرها باید به سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری پرداخت شود و درصورتی‌که این استخرها کاربری تجاری ندارند باید به‌صورت مکتوب به شهرداری خرم‌آباد اعلام شود.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: شهرداری مبلغ اضافی غیر از فروش بلیط درخواست نکرده است بنابراین از آموزش‌وپرورش توقع داریم بر روی مسائل نوتری با شهرداری تعامل برقرار کند.

وی به ایجاد توافقات جدید بین آموزش‌وپرورش و شهرداری اشاره کرد و گفت: در صورت ایجاد توافق‌نامه می‌توان از پارکینگ محوطه مدارس در اوقاتی که مورداستفاده نیست به‌عنوان پارکینگ عمومی  استفاده کرد که با انجام این کار وضعیت پارکینگ‌های سطح شهر ساماندهی و درآمد حاصله از آن نیز به آموزش‌وپرورش داده می‌شود.

عیدی بیرانوند بیان کرد: آموزش‌وپرورش می‌تواند مدارسی را که در جلوی خیابان‌ها قرار دارند تجاری‌سازی کند که در صورت انجام این کار شهرداری نیز به آن‌ها کمک ویژه‌ای می‌کند.