جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

چهار تقاطع در خرم‌آباد با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار تقاطع در خرم‌آباد با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان احداث می‌شود

چهار تقاطع در خرم‌آباد با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان احداث می‌شود

شهردار خرم‌آباد گفت: قرارداد ۲۰۰ میلیارد تومان برای احداث ۴ تقاطع خرم‌آباد با قرارگاه خاتم‌الانبیاء بسته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با حضور معاون قرارگاه خاتم‌الانبیاء و مدیرعامل موسسه شهید رجایی امروز در دفتر معاون عمرانی استاندار لرستان جلسه‌ای تشکیل شد که مطالعات چهار تقاطع خرم‌آباد شروع شود.

وی افزود: بنا شد تقاطع‌هایی که قبلاً مطالعه داشتیم مجدداً طرح بازنگری آنها اجرا و ظرف 45 روز نتیجه این مطالعات به شهرداری داده شود، شهرداری نیز تصمیم‌گیری کند و موضوع را جهت قرارداد نهایی به شورای شهر ارسال کند که عملاً اجرایی شود.

شهردار خرم‌آباد بابیان اینکه میزان اعتباری که در نظر گرفته‌ شده حدود 200 میلیارد تومان است که از این مقدار 30 درصد سهم استانداری است عنوان کرد: بنا است تا سقف 200 میلیارد تومان با قرارگاه خاتم‌الانبیاء قرارداد ببندیم که 70 درصد املاک و 30 درصد به‌ صورت نقد باشد که 70 درصد مجموعه شهرداری و 30 درصد را استانداری تأمین می‌کند.

وی بیان کرد: املاک شهرداری قیمت‌گذاری می‌شود که پس از قیمت‌گذاری به فروش می‌رسد و پول آن در زمینه پروژه‌های مورد نظر هزینه می‌شود.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: بعد از مطالعات قرارداد نهایی منعقد و عملیات عمرانی آغاز می‌شود؛ الآن در حال تجهیز کارگاه هستند و هم‌زمان با تجهیز کارگاه، مطالعه و انعقاد قرارداد نیز انجام می‌شود.

وی تقاطع 60 متری به 80 متری، زیرگذر گلدشت(بهارستان)، مسکن مهر به پل آیت‌الله کمالوند و کوی فلسطین به شریعتی را چهار تقاطع موردنظر دانست و گفت: قبلاً این تقاطع‌ها را بررسی و مطالعه کردیم اما توان مالی اجرایی آن را نداشتیم.