جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

چهار صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در کشور ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در کشور ایجاد می‌شود

چهار صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در کشور ایجاد می‌شود

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: قرار است که در کشور ۴ دفتر صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی در شمال غرب کشور، شمال شرق، غرب و جنوب و همچنین منطقه مرکزی و شرق کشور داشته باشیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمدرضا عربی مزرعه شاهی ظهر امروز در حاشیه افتتاحیه  دفتر صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی منطقه غرب و جنوب کشور  در جمع خبرنگاران هدف اصلی صندوق بیمه را حمایت از توسعه پایدار در بخش معدن کشور دانست و اطهار داشت: با توجه به ظرفیت‌هایی که لرستان در حوزه معدن دارد و همچنین اقدامات بسیار خوبی که طی چندسال اخیر انجام شده، امیدواریم با افتتاح این دفتر در لرستان بتوانیم جهش خوبی در حمایت‌های که صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی می‌تواند در توسعه بخش معدن در استان داشته باشد انجام دهیم.

وی افزود:عمده‌ترین هدف ما از افتتاح این دفتر این است که ارتباط نزدیک تری با فعالین حوزه معدنی در استان لرستان داشته باشیم و در این راستا اولویت ما ابتدا لرستان و سپس استان‌های همجوار است که عملا دفتر استان لرستان دفتر منطقه‌ای ما برای حمایت از استان‌های همجوار است.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به دو فعالیت شاخص در خدمات صندوق بیمه حمایت از فعالین حوزه معدن اشاره کرد و گفت: در بخش اکتشاف افرادی که از بیمه نامه‌های صندوق استفاده می‌کنند، در صورتیکه منجر به کشف معدن نشود تا 80 درصد از هزینه‌هایی که برای بخش اکتشاف انجام می‌دهند را به آن‌ها پرداخت می‌کنیم.

وی عنوان کرد: همچنین در بخش دوم نیز فعالیت‌های اصلی ما دادن بیمه نامه اعتباری برای دریافت تسهیلات از بانک‌ها و موسسات اعتباری است که در این بخش ما با ضمانت نامه‌ای که به بانک‌ها می‌دهیم افراد را تضمین می‌کنیم که بتوانند از بانک‌ها تسهیلات و منابع دریافت کنند.

مزرعه شاهی بیان کرد: در بخشی که منابع از بانک‌ها دریافت می‌شود ما یارانه تسهیلات نیز می‌دهیم یعنی بخشی از هزینه‌های مالی طرح‌ها را صندوق بیمه از منابع خود پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: قبل از تشکیل این دفتر معدن کاران معمولا بصورت مستقیم به تهران مراجعه می‌کردند و عملیات فعالیتشان آنجا انجام می‌شد که با وجود این صندوق تقریبا تمام کار در لرستان انجام می‌شود و لزوم حضور این افراد در تهران نیز به حداقل می‌رسد

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی خاطرنشان کرد: دفتر افتتاح شده در استان لرستان منطقه غرب و جنوب کشور و همچنین استان‌های همجوار  مانند استان خوزستان، همدان، ایلام و کرمانشاه را پوشش می‌دهد.

وی اظهار داشت: قرار است که در کشور چهار دفتر در شمال غرب کشور، شمال شرق، غرب و جنوب و همچنین منطقه مرکزی و شرق کشور داشته باشیم و دفتر استان یزد  نیز طی دو هفته آینده افتتاح خواهد شد.

مزرعه شاهی با بیان اینکه بخش اصلی کار ما تامین وثیقه برای بانک است عنوان کرد: معدن کاران معمولا وثیقه های مناسبی برای بانک ها نیستند و ما با بیمه نامه اعتباری که ارائه می‌دهیم عملا وثیقه را برای بانک تامین کرده و معدن کار را از این طریق حمایت می‌کنیم.