جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

چهار هزار بروجردی همیار طبیعت شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار هزار بروجردی همیار طبیعت شدند

چهار هزار بروجردی همیار طبیعت شدند

چهار هزار نفر در شهرستان بروجرد همیار طبیعت شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: با هدف صیانت بیشتر از عرصه های طبیعی بروجرد تاکنون چهار هزار نفر در این شهرستان همیار طبیعت شده اند و برای آنها کارت شناسایی صادر شده است.

داریوش عباسی افزود: این تعداد همیار طبیعت با عنوان های همیار طبیعت مروج، همیار طبیعت، محافظ و همیار طبیعت دانش آموز با منابع طبیعی شهرستان همکاری دارند.

وی گفت: همیاران طبیعت از اقشار مختلف مردم بروجرد هستند و با برگزاری کارگاه های آموزشی به صورت دوره ای آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی هدف از تشکیل گروه های همیار طبیعت را جلب مشارکت های مردمی در حوزه منابع طبیعی دانست و افزود: دوستی مردم با طبیعت، حفظ منابع طبیعی و انتقال آنها به نسل های آینده از اهداف مهم همیاران طبیعت است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: همیاران طبیعت در طول دوره آموزشی با مفاهیم شناخت منابع طبیعی و عوامل تخریب، بیابان زایی و پیشگیری از آن، آبخیزداری و نقش آن در حفظ آب و خاک، جلوگیری از آتش سوزی در مراتع و جنگل ها، ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی بین مردم و همیاران طبیعت، محافظ با هدف پیشگیری از تخریب و اعلام آتش سوزی منابع طبیعی آموزش های لازم را فرا می گیرند.

شهرستان بروجرد دارای 96 هزار هکتار عرصه طبیعی بوده که حدود 50 هکتار آن ذخیره گاهی جنگلی است.