جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

چهار هزار و 546 خانوار زیرپوشش کمیته امداد پلدختر هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار هزار و 546 خانوار زیرپوشش کمیته امداد پلدختر هستند

چهار هزار و 546 خانوار زیرپوشش کمیته امداد پلدختر هستند

رئیس کمیته امداد پلدختر گفت: 4546 خانوار زیرپوشش کمیته امداد پلدختری هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، علی میرزاخدایی ظهر امروز در نشست با کارکنان کمیته امداد این شهرستان در پلدختر اظهار کرد: 4546 خانوار در سطح شهرستان پلدختر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

وی افزود: این تعداد خانوار علاوه بر دریافت مستمری ماهیانه از مزایای کمک‌های درمانی، تحصیلی، بیمه‌های اجتماعی، آموزش فنی و حرفه‌ایی، تسهیلات اشتغال‌زایی، پیگیری مسائل حقوقی، قضایی و کاریابی برای مددجویان آموزش دیده و مستعد برخوردارند.

رئیس کمیته امداد پلدختر تصریح کرد: در سال‌جاری به 350 طرح در بخش‌های کشاورزی و دامپروری تسهیلات خودکفایی اختصاص یافته است.

این مسئول، اعتبار این طرح‌ها را بالغ بر 40 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: طرح‌های مذکور اجرا شده و خانوارهای تحت پوشش خودکفا شده‌اند.

رئیس کمیته امداد شهرستان پلدختر، اظهار داشت: 850 دانشجو و 800 دانش‌آموز و طلبه تحت حمایت کمیته امداد شهرستان پلدختر هستند و در سال‌جاری دو هزار و 800 میلیارد ریال کمک هزینه تحصیلی به آنها اعطا شده است.

میرزاخدایی، محل هزینه این بخش را مزایای هزینه تحصیلی دانشجویی، کتب درسی، لوازم التحریر، پوشاک و البسه عنوان کرد.

وی بیان کرد: در بخش درمان بیمه‌های اجتماعی و بیمه طرح‌های اشتغالی و زنان بی‌سرپرست و زنان سرپرست خانوار 296 میلیارد و 773 میلیون ریال به مددجویان تحت پوشش پرداخت شده است.

این مسئول همچنین به آموزش بیش از 300 نوعروس تحت حمایت این نهاد در شهرستان پلدختر اشاره کرد و توضیح داد: کمک جهیزیه به این نوعروسان پرداخت شده و بخش دیگری از آنها هم در نوبت پرداخت است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان پلدختر عنوان داشت: برنامه جشن نیکوکاری در 13 اسفند در شهرستان برگزار می‌شود و زنگ نیکوکاری با حضور مسئولان شهرستان با شعار اکرام فاطمی و شور نیکوکاری در دبیرستان دخترانه شاهد به صدا در می‌آید.

میرزاخدایی اضافه کرد: چهار پایگاه ثابت و دو پایگاه سیار در پلدختر و معمولان کمک‌های مردمی را در جشن نیکوکاری جمع‌آوری می‌کنند.

این مسئول پیش‌بینی کرد: امسال 500 میلیون ریال کمک‌های مردمی در شهرستان پلدختر اعم از کالا و نقدی جمع‌آوری شود.