رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

چهل درصد از سهمیه اشتغال شهرستان الیگودرز محقق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

چهل درصد از سهمیه اشتغال شهرستان الیگودرز محقق شد

چهل درصد از سهمیه اشتغال شهرستان الیگودرز محقق شد

فرماندار الیگودرز گفت: ۴۰ درصد از سهمیه اشتغال دستگاه‌های مختلف شهرستان الیگودرز در شش‌ماهه نخست امسال محقق شده است.

ولی‌الله میرزایی اصل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در الیگودرز با اشاره به میزان تحقق سهمیه اشتغال این شهرستان در شش‌ماهه نخست امسال اظهار داشت: در شش‌ماهه نخست امسال تا 40 درصد از میزان سهمیه اشتغال این شهرستان در دستگاه‌های مختلف محقق شده است.

وی با اشاره به موانع ایجاد اشتغال در این شهرستان افزود: موانع اشتغال‌زایی در کل استان لرستان یکسان است و مادامی‌که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این استان ورود پیدا نکند وضعیت اشتغال به همین منوال پیش خواهد رفت.

فرماندار الیگودرز بابیان راهکارهای اشتغال‌زایی عنوان کرد: توجه به حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در قسمت‌های مختلف در کنار اعطای تسهیلات یارانه‌ای به مردم توسط دولت می‌تواند تأثیر مهمی در راستای ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی با ناکافی خواندن تسهیلات اشتغال‌زایی ارائه‌شده به این شهرستان بیان کرد: در حال حاضر کمیته امداد و بهزیستی تسهیلات اشتغال‌زایی تا سقف 15 میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می‌کنند اما به دلیل تعداد بالای متقاضیان دریافت در نوبت این‌گونه تسهیلات جوابگوی نیاز متقاضیان اشتغال‌زایی نیست.

میرزایی اصل بابیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی تنها محرک اشتغال بوده و اشتغال پایدار ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی با سود 18 درصد نمی‌تواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز افراد جویای کار باشد.

وی با مطلوب خواندن وضعیت فعلی کارخانجات این شهرستان بیان کرد: کارخانجات شهرستان الیگودرز برای ادامه فعالیت خود نیاز به حمایت بیشتری دارند که در این راستا با اعطای تسهیلات کم‌بهره می‌توانند میزان تولید خود را افزایش داده و درزمینهٔ کمک به اشتغال‌زایی مؤثر باشند.