جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

کارخانجات و صنایع راکد بروجرد با جذب اعتبار راه‌اندازی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانجات و صنایع راکد بروجرد با جذب اعتبار راه‌اندازی می‌شوند

کارخانجات و صنایع راکد بروجرد با جذب اعتبار راه‌اندازی می‌شوند

فرماندار ویژه بروجرد گفت: کارخانجات و صنایع راکد شهرستان بروجرد با جذب اعتبار مورد نیاز از طریق تسهیلات بانکی راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مسلم پورقاسمیان ظهر روز سه شنبه در آئین آغاز عملیات ساخت 15 باب مدرسه در روستای گنجینه این شهرستان اظهار داشت: همه مسئولان در کنار یکدیگر با یاری دولت و خیرین باید در راستای احیا ظرفیت‌های راکد این شهرستان تلاش کنند.

وی افزود: دولت به‌تنهایی قادر به ارائه تمامی خدمات و تأمین هزینه‌های موردنیاز جاری در کشور نیست و در این زمینه باید از حضور و مشارکت خیرین و سرمایه‌گذاران بهره گرفت.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به حضور سرمایه‌گذاری که قرار است کارخانه زاگرس خودرو را احیا کند، عنوان کرد: مهم‌ترین معضل حال حاضر در کشور و به‌تبع آن شهرستان بروجرد بیکاری فراگیر است که درنتیجه تعطیلی صنایع به علت اعمال تحریم‌های خارجی در حال تشدید است اما با رفع موانع توسعه صادرات و ورود تجهیزات و ماشین‌آلات به داخل کشور صنایع مشکل‌دار همچون زاگرس خودرو بروجرد احیاشده و ظرفیت‌های اشتغال جدیدی در آن به وجود می‌آید.

وی بابیان اینکه سهم شهرستان بروجرد از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی 54 پروژه است، بیان کرد: اگر بتوان اعتبار موردنیاز این طرح‌ها را از طریق بانک‌ها جذب کرد ظرفیت‌های راکد کارخانجات بروجرد راه‌اندازی شده و توان تولید در بخش‌های دیگر نیز افزایش می‌یابد.

پورقاسمیان تصریح کرد: این تعداد از پروژه‌های یادشده در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، دانش‌بنیان، گردشگری و دیگر حوزه‌های موجود بااعتباری معادل 504 میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی احیا و راه‌اندازی می‌شود که نیمی از اعتبار یادشده امسال و مابقی در سال 96 برای احیا بخش‌های مختلف جذب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دو کارخانه کاشی سازی بروجرد نیز که با تشدید بحران مالی در آن‌ها بخش اعظم فعالیت خود را تعطیل کرده و با حداقل ظرفیت فعالیت می‌کنند در پروژه‌های احیا اقتصاد مقاومتی این شهرستان قرارگرفته‌اند که با جذب اعتبارات موردنیاز در خصوص ادامه فعالیت آن‌ها در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان تصمیم‌گیری می‌شود.