جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کارخانه تولید خوراک آبزیان در بروجرد به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه تولید خوراک آبزیان در بروجرد به بهره‌برداری رسید

کارخانه تولید خوراک آبزیان در بروجرد به بهره‌برداری رسید

کارخانه تولید خوراک آبزیان در سومین روز از هفته دولت در بروجرد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، صبح امروز با حضور استاندار لرستان و مسئولان استانی و شهرستانی کارخانه تولید خوراک آبزیان در شهرستان بروجرد به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع با سرمایه اولیه 35 هزار میلیون ریال، میزان تسهییلات 16 هزار میلیون ریال و در مجموع با 510 هزار میلیون ریال سرمایه گذاری به بهره‌برداری رسید.

کارخانه تولید خوراک آبزیان توسط شرکت دانه طلایی بروجرد احداث شده و با ظرفیت تولید 15 هزار تن در سال خوراک آبزیان و ماهیان سردآبی و گرم آبی را تولید می‌کند.

این کارخانه زمینه اشتغال 25 نفر از متقاضیان اشتغال در شهرستان بروجرد را فراهم کرده و با گسترش آن در فازهای بعدی علاوه بر افزایش توان تولید زمینه اشتغال کارجویان بیشتری در آینده را فراهم می کند.

مواد اولیه مورد استفاده در این کارخانه شامل سویا، ذرت، پودر ماهی، آرد گندم، روغن و ملاس است که در نهایت خوراک انواع ماهیان و آبزیان را تولید کرده و در بازارهای هدف در استان‌های مجار و استان لرستان به فروش می‌رسد.

در مراسم بهره‌برداری از این واحد تولیدی که در شهرک صنعتی بروجرد آغاز به فعالیت می‌کند، مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.