جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

کارخانه سرم‌سازی در شهرستان دورود احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه سرم‌سازی در شهرستان دورود احداث می‌شود

کارخانه سرم‌سازی در شهرستان دورود احداث می‌شود

استاندار لرستان گفت: کارخانه سرم‌سازی و تولید داروی دامی در شهرستان دورود در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت سازمان اقتصادی کوثر در راستای شکوفایی اقتصادی استان لرستان در یک سال گذشته رضایت بخش بوده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریالی سازمان اقتصادی کوثر در استان لرستان افزود: این سازمان وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران است که از ابتدای سال گذشته تاکنون با مشارکت در طرح‌های مهم اقتصادی نظیر طرح برج‌های دوقلو کیو نقش مهمی در توسعه پایدار شهرداری خرم آباد ایفا کرده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: طرح برج‌های دوقلو کیو با مشارکت شهرداری خرم‌آباد و شرکت معین کوثر در زمینی به مساحت 19 هزار متر مربع درحال اجرا است که عملیات اجرایی این طرح در ابتدای سال گذشته با اعتباری معادل چهار هزار و 30 میلیارد ریال آغاز شده و پیش بینی می‌شود در سه سال آینده به بهره‌برداری برسد که می‌توان از آن به عنوان یکی از طرح‌های مهم اقتصادی این شهرستان یاد کرد.

وی با بیان اینکه پروژه برج‌های دوقلو کیو ظرفیت تجاری گسترده‌ای ایجاد می‌کند، بیان کرد: این پروژه در25 طبقه مسکونی، دارای دو پارکینگ، سه طبقه تجاری و یک واحد ورزشی است.

بازوند با اشاره به دیگر طرح‌های اجرا شده توسط سازمان اقتصادی کوثر بیان کرد: اجرای طرح بزرگ پرورش ماهی کهمان و الیگودرز، اجرای طرح بزرگ تجاری، اداری و مسکونی کیو در سال 82 با نام پروژه ونک پارک خرم‌آباد که پس از مدتی متوقف شد، سرمایه‌گذاری در یک واحد سنگ معدن، سرمایه‌گذاری در واحد تولید 100 هزار قطعه ای مرغ مادر در شهرستان دوره چگنی از دیگر فعالیت‌های شاخص این سازمان در سال‌های گذشته بوده است.

وی از اعلام آمادگی سازمان اقتصادی کوثر برای سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی واحد سرم‌سازی و تولید داروی دامی در شهرستان دورود خبر داد و افزود: این سازمان با سرمایه‌ای معادل یک‌هزار و 200 میلیارد ریال برای مشارکت در واحد سرم‌سازی آمادگی خود را اعلام کرده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: واحد سرم‌سازی و تولید داروی دامی در شهرستان دورود در زمینی به مساحت 50 هکتار اجرا می‌شود که ظرف 10 روز آینده تصمیم‌گیری نهایی در خصوص اجرای این طرح به سازمان اقتصادی کوثر ابلاغ می‌شود.