جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کارخانه نساجی و سامان کاشی بروجرد بدهکارترین‌های مشترکان به شرکت برق هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه نساجی و سامان کاشی بروجرد بدهکارترین‌های مشترکان به شرکت برق هستند

کارخانه نساجی و سامان کاشی بروجرد بدهکارترین‌های مشترکان به شرکت برق هستند

مدیر امور برق بروجرد گفت: کارخانه نساجی و سامان کاشی بروجرد با دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بدهی، بدهکارترین‌های مشترکان صنعتی این شرکت در شهرستان بروجرد هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد علی خسروی ظهر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: سهم عظیم مطالبات اداره برق این شهرستان از مشترکان بروجردی ارائه خدمات بهینه را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان این‌که مطالبات این شرکت در سال گذشته در مجموع بیش از 13 میلیارد تومان بوده است، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون مطالبه شرکت برق دو میلیارد تومان دیگر افزایش یافت که با احتساب مطالبات سال گذشته در مجموع مطالبات این شرکت از مشترکان خود در حوزه‌های مختلف به 15 میلیارد تومان رسیده است.

مدیر امور برق بروجرد با اشاره به سهم چهار میلیارد تومانی بخش صنعت از این طلب، خاطرنشان کرد: از این میان سهم ادارت و واحدهای تجاری به ترتیب نزدیک به سه و دو میلیارد تومان بوده و مابقی سهم مشترکان خانگی و بخش کشاورزی است.

وی از بدهی 2.5 میلیارد تومانی 21 هزار مشترک روستایی خبرداد و بیان کرد: از مجموع 140 هزار اشتراک مشترکان در همه حوزه‌ها سهم 21 هزار اشتراک مشترکان روستایی به طور تقریب 2.5 میلیارد تومان است.

خسروی با اشاره به میزان بدهی مشترکان شهری، عنوان کرد: مشترکان شهری با بیش از 200 هزار تومان کمتر از 100 اشتراک را تشکیل می‌دهند در حالی که این میزان در مورد مشترکان روستایی بیش از سه هزار نفری با مبالغ بدهی 500 هزار تا یک و دو میلیارد تومانی نیز در بین مشترکان روستایی به چشم می‌خورد.

وی از وجود شش هزار بدهکار با مبلغ بدهی بیش از 100 هزار تومان در میان مشترکان بدهکار به این شرکت خبرداد و افزود: بدهی این مشترکان در حوزه‌های مختلف اشتراک در شهرستان بروجرد است.

مدیر امور برق بروجرد با بیان این میزان مطالبه از مشترکان معادل بودجه سه ساله برای شرکت برق شهرستان بروجرد است، گفت: وضعیت نقدینگی و وصول مطالبات این شرکت در حال حاضر در شرایط خوبی قرار ندارد، بر این اساس در صورت وصول این مطالبات می‌توان در یک سال سهم سه ساله‌ای از خدمات را انجام داد.

وی با اشاره به بدهی دو میلیارد و 850 میلیون تومانی نساجی و سامان کاشی بروجرد، اظهار داشت: این دو کارخانه صنعتی بروجرد با این میزان مبلغ بدهی بدهکارترین‌های مشترکان صنعتی این شرکت در شهرستان بروجرد هستند که ماهیانه 300 میلیون تومان به مجموع بدهی‌های خود می‌افزایند.

خسروی تعطیلی 40 تا 50 واحد بدهکار صنعتی شهرک صنعتی را از دیگر مشکلات موجود این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: این تعداد از واحدهای صنعتی بدون پرداخت بدهی‌های خود به این شرکت تعطیل شده‌اند که در این راستا شرکت توزیع برق بروجرد از راه‌های مختلفی وصول مطالبات خود را دنبال کرده اما نتیجه مطلوبی به همراه نداشته است.