جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

کارخانه کمپوست خرم‌آباد افتتاح شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه کمپوست خرم‌آباد افتتاح شد‌

کارخانه کمپوست خرم‌آباد افتتاح شد‌

کارخانه کمپوست خرم‌آباد با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد در مراسم افتتاح خط پردازش کارخانه کمپوست، اظهار داشت: آغاز پروژه کارخانه کمپوست استان سال 84 با قراردادی که بین شهرداری خرم‌آباد و تراکتورسازی تبریز منعقد شده بود، اجرا شد ولی به علت نبود اعتبارات، این پروژه نیمه‌کاره رهاشده بود.

وی افزود: در سال 92‌ به‌واسطه دریافت تسهیلاتی به مبلغ 200 میلیون تومان، نسبت به راه‌اندازی مجدد و ادامه روند احداث این پروژه اقدام شد تا اینکه امروز به بهره‌برداری رسید.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: راه‌اندازی کارخانه کمپوست شهرداری خرم‌آباد در زمینی به مساحت 2 هزار و 800 مترمربع، با ظرفیت بیش از 250 تن، تقریباً برای 50 نفر اشتغال‌زایی می‌کند و ضمن ساماندهی زباله شهر خرم‌آباد، سبب پاک‌سازی وضعیت محیط‌زیست شهری نیز می‌شود.

عیدی‌بیرانوند بابیان اینکه کارخانه کمپوست خرم‌آباد بیش از 150 میلیون تومان در ماه درآمدزایی دارد که 30 درصد این درآمد به شهرداری می‌رسد، تصریح کرد: رایزنی‌هایی با بخش خصوصی برای تأمین هزینه 2 میلیارد تومانی لازم جهت افتتاح فاز دوم این کارخانه انجام‌شده که با توجه به توافقاتی که انجام‌شده تا پایان سال 94 فاز دوم نیز افتتاح می‌شود.