جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کاروان‌های نیکوکاری هلال احمر به مناطق محروم استان لرستان اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کاروان‌های نیکوکاری هلال احمر به مناطق محروم استان لرستان اعزام می‌شوند

کاروان‌های نیکوکاری هلال احمر به مناطق محروم استان لرستان اعزام می‌شوند

معاون جمعیت هلال‌احمر استان لرستان گفت: ۹کاروان‌ نیکوکاری هلال احمر لرستان به مناطق محروم و روستایی استان اعزام می‌شوند.

مژگان حجاریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد در رابطه با اعزام کاروان‌های نیکوکاری به مناطق روستایی و محروم استان اظهار داشت: 9کاروان نیکوکاری از 9 شعبه هلال‌احمر استان لرستان به مناطق محروم استان اعزام و فعالیت‌های آموزشی، بهداشتی و فرهنگی را برای مردم این مناطق انجام می‌دهند.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های جوانان عضو هلال‌احمر در چهار محور امدادی، بشردوستانه، عام المنفه و آموزشی انجام می‌شود، افزود: برای اوقات فراغت اعضای جوان دوره‌های آموزشی درزمینهٔ‌های مختلفی مانند مهارت‌های زندگی، امدادی، پیشگیری از اعتیاد، زبان انگلیسی، ورزشی در حال برگزاری است.

معاون جمعیت هلال‌احمر لرستان به برگزاری کلاش‌های آموزش فنی و حرفه‌ای برای اعضای جوان اشاره کرد و گفت: در این راستا دوره‌های آموزشی از قبیل خیاطی،کامپیوتر، چرم‌دوزی و کیف دوزی در حال برگزاری است که بخش عمده‌ای از این کلاس‌ها به‌صورت رایگان برگزارمی‌شود.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای کشوری در فصل تابستان برای اعضای جوان، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده تا دبیران کانون و اعضای فعال هلال‌احمر در قالب چهار اردو با عنوان «شوق رویش» به بندر انزلی اعزام شوند.

حجاریان بابیان اینکه 24 عضو فعال جوان به اردوهای کشوری اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: این اعضای فعال در شاخه‌های دانشجویی و جوانان از 14 تیرماه تا سوم شهریورماه به اردوهای کشوری اعزام می‌شوند.

وی به برگزاری مرحله کشوری مسابقات دانش‌آموزشی دادرس اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان مردادماه امسال یک تیم چهارده‌نفره دختر از شهرستان خرم‌آباد و یک تیم چهارده نفر پسر از شهرستان الیگودرز که مقام نخست مرحله استانی را کسب کرده‌اند به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.