رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

کارورزان دانشگاهی بروجرد در واحدهای پذیرنده جذب می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارورزان دانشگاهی بروجرد در واحدهای پذیرنده جذب می‌شوند

کارورزان دانشگاهی بروجرد در واحدهای پذیرنده جذب می‌شوند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: کارورزان دانشگاهی بروجرد در قالب طرح جذب کارورز دانشگاهی در واحدهای پذیرنده کارورز جذب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد،کامران فرشید روز دوشنبه در جلسه طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی، اظهار داشت: طرح به‌کارگیری دانش‌آموختگان دانشگاهی مراکز آموزش عالی در واحدهای پذیره به صورت هم‌زمان و آزمایشی در هشت استان کشور از جمله استان لرستان برگزارمی‌شود.

وی با بیان مزایای این طرح که برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود، افزود: واحدهای پذیرنده به منظور جذب کارورز باید دارای مجوز فعالیت از دستگاه مجری و همچنین مجوز آموزش مهارتی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور باشند که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ظرف مدت دو هفته نسبت به اعطای مجوز آموزش مهارتی به واحدهای پذیرنده اقدام می‌کند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد عنوان کرد: واحدهای پذیرنده به ازای هر سه نفر شاغل بیمه‌شده می‌توانند یک نفر را به عنوان کارورز جذب کنند و در صورتی‌ که کمتر از سه نفر شاغل پذیرنده داشته باشند و یا اینکه بیمه‌شده‌ای نداشته باشند، می‌توانند به جذب تنها یک کارورز در قالب این طرح اقدام کنند.

وی دارا بودن پروانه کسب برای واحدهای پذیرنده کارورز در این طرح را ضروری دانست و بیان کرد: پروانه کسب واحدهای پذیرنده باید حداقل دو سال از تاریخ صدور آن سپری‌شده باشد و مدیران واحدهای پذیرنده در صورت تمایل به جذب کارورز دانشگاهی باید در سامانه کارورز ایران ثبت‌نام کنند.

فرشید تصریح کرد: دولت در استان‌های توسعه‌یافته 30 درصد و در استان لرستان با توجه به حجم انبوه بیکاری در آن 50 درصد کمک‌هزینه آموزش در این طرح را تقبل کرده و 50 درصد مابقی کمک‌هزینه آموزشی این طرح توسط کارفرما و یا واحد پذیرنده پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این کمک‌هزینه به میزان 400 هزار تومان است که سهم کارفرما در این طرح تنها 200 هزار تومان است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به فواید اجرای طرح جذب کارورزان و آئین‌نامه نظام هماهنگ گفت:کارفرمایان می‌توانند با استفاده از این طرح از حضور کارورز شش تا هشت ساعت در طول روز و 140 ساعت در طول ماه بهره ببرند.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح در کشور، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح آشنایی دانش‌آموختگان دانشگاهی با عرصه‌های مختلف تولید، بازار کار و فراگیری آموزش‌های لازم در عرصه تولید  و کار در رشته دانشگاهی مرتبط دانشگاهی آن‌ها است.