رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

کارگاه مشارکتی پلیس و محیط زیست لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه مشارکتی پلیس و محیط زیست لرستان برگزار می‌شود

کارگاه مشارکتی پلیس و محیط زیست لرستان برگزار می‌شود

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: کارگاه مشارکتی معاونت اجتماعی با همکاری سازمان محیط زیست برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رضا شیر اوژن ظهر دوشنبه در دیدار با مدیر کل محیط زیست استان لرستان، اظهار داشت: نیروی انتظامی به سهم خود تا به امروزه در راه حفظ محیط زیست گام های اساسی برداشته و در جلوگیری از تخلفات محیط زیستی با سازمان های متولی همکاری کرده است.

وی در ادامه به موضوع امنیت پرداخته و آن را یک مقوله چندوجهی و دارای ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و به ویژه محیط زیستی دانست و گفت: بیشتر صاحبان اندیشه تولید امنیت و حفاظت از آن را در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست می دانند.

سرهنگ شیر اوژن تصریح کرد: علت اینکه اکثر صاحب نظران براهمیت محیط زیست تأکید دارند این است که منابع طبیعی محل تولید غذا، مسکن و دیگر نیازهای جامعه است و چنانچه آلودگی محیط زیست اعم از آلودگی های آبی، زمینی و آلودگی هوا وجود داشته باشد مقوله امنیت تحت شعاع قرار گرفته و احساس امنیت در جامعه کاهش می یابد.

وی در ادامه این دیدار بیان داشت: در جامعه ای که منابع آلوده و هوای آلوده داشته باشد مردم احساس امنیت نمی کنند، برای مثال وقتی منابعی که محل معاش مردم هستند از بین می روند مردم برای امرار معاش به ناچار به حاشیه شهرها پناه می برند که حاشیه نشینی امروزه یکی از معضلات جدی ما در حوزه امنیت است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان لرستان افزود: از این رو نیروی انتظامی به ویژه معاونت اجتماعی وظیفه خود می داند که با هم اندیشی و تعامل سازنده با دیگر سازمان ها به سهم خود در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی کوشا باشد.

وی در ادامه گفت: یکی از مواردی که به این نیرو کمک می کند تا در رسالت خود موفق باشد تعامل مثبت با محیط زیست و سازمان های مردم نهاد محیط زیستی است، به همین منظور کارگاه مشارکتی معاونت اجتماعی با همکاری سازمان محیط زیست در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

در این دیدار مدیر کل محیط زیست استان لرستان حرکت سازنده نیروی انتظامی در بحث تعامل با نهادها و سازمان ها بسیار اثربخش و باعث پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

مهرداد فتحی بیرانوند در ادامه به ظرفیت های زیستی در لرستان اشاره کرد و گفت: لرستان یکی از استان های بی نظیر از لحاظ محیط زیست بوده و این بستر مناسب با وجود امنیت مطلوب می تواند باعث رشد و توسعه استان شود.

مدیر کل محیط زیست استان لرستان با اشاره به اینکه لرستان محل مناسبی برای وجود توریسم است، گفت: همه دستگاه های استان با به کارگیری امکانات زمینه این شغل سودآور و اشتغال زا را در استان فراهم نمایند.

فتحی بیرانوند نقش نیروی انتظامی را در بخش سخت افزاری (برخورد با متخلفان محیط زیستی) و از طرفی پیشگیری از جرائم بسیار موثر و قابل تقدیر دانست و گفت: امروز همکاری های فکری و عملی پلیس توانسته لرستان را به عنوان استانی امن معرفی کند.