جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کارگران سامان کاشی بروجرد برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگران سامان کاشی بروجرد برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند

کارگران سامان کاشی بروجرد برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: کارگران سامان کاشی بروجرد می‌توانند با تشکیل پرونده، بیمه بیکاری دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، کامران فرشید ظهر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: کارگران کارخانه سامان کاشی که به هر دلیلی تمایل به ادامه فعالیت در این کارخانه ندارند و یا اینکه قرار داد آنها با کارخانه مذکور به اتمام رسیده است، می‌توانند به منظور دریافت بیمه بیکاری به این اداره طرح شکایت کنند.

وی افزود: شکایت‌های مطرح شده از سوی کارگران پس از بررسی و رسیدگی نهایی در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد ترتیب اثر داده می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با بیان اینکه نزدیک به 100 نفر از کارگران این کارخانه تا پایان مرداد ماه قرارداد آنها به اتمام رسیده است، عنوان کرد: این افراد با مراجعه به اداره کار تشکیل پرونده داده و پرونده‌های آنها در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف در حال رسیدگی است.

فرشید از صدور آراء نهایی برای نزدیک به 25 پرونده ارسالی به شورای حل اختلاف این شهرستان خبرداد و بیان کرد: کارگرانی که قرار داد آنها به پایان رسیده و نتوانسته‌اند با کارفرما به توافق برسند در اسرع وقت به سیستم بیمه بیکاری معرفی شده و این سیستم  نیز از طریق مرکز استان با همکاری سازمان تامین اجتماعی استان و دستور استاندار بیمه بیکاری و مقرری کارگران را به حساب آنها واریز می‌کند.

وی با بیان اینکه بیمه بیکاری به افرادی تعلق می‌گیرد که حداقل یک سال در کارگاهی کار کرده و بیمه پرداخت کرده باشند، گفت: بیمه بیکاری این افراد پس از اینکه قرار داد آنها به پایان می‌رسد و یا به هر دلیلی اخراج می‌شوند به حساب آنها واریز می‌شود.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد خاطرنشان کرد: این افراد پس از اتمام قرار داد و یا اخراج به مدت 30 روز کاری فرصت دارند نسبت به تشکیل پرونده اقدام کرده و پس از صدور رأی هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف به کمیته بیمه بیکاری معرفی می‌شوند و بر اساس واریزی حق بیمه به تعداد سال پرداخت بیمه در کمیته‌های مربوط به بیمه بیکاری نسبت به معرفی آنها به سازمان تامین اجتماعی اقدامات لازم انجام می‌شود.

فرشید با بیان اینکه افرادی که قرار داد آنها به پایان می‌رسد بر اساس قانون کارفرما می تواند دوباره با او قرار داد نبندند، افزود: این کارگران می‌توانند در قرار دادهای موقت به دلیل اینکه هر دو طرف در زمان انعقاد قرار داد  مدت مقطع زمانی را می‌پذیرند، در پایان مدت آن، قرار داد جدیدی را امضاء نکنند.