رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

کارگروه بررسی وضعیت رفتاری راهنمایی و رانندگی لرستان تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه بررسی وضعیت رفتاری راهنمایی و رانندگی لرستان تشکیل می‌شود

کارگروه بررسی وضعیت رفتاری راهنمایی و رانندگی لرستان تشکیل می‌شود

فرمانده انتظامی لرستان گفت: کارگروهی برای بررسی وضعیت رفتاری راهنمایی و رانندگی استان با حضور یک نفر از اصحاب رسانه ایجاد می‌شود تا مشکلات در این زمینه شناسایی و برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری ظهر امروز در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد فرمانده انتظامی لرستان برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: رسانه‌ها اقدامات مفیدی در راستای اعتلای جامعه و اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع داشته‌اند که آثار مفید و مثبتی را در پی داشته است.

وی افزود: آنچه که باید به آن پرداخته شود این است که چه نتایجی از اقدامات مفید اصحاب رسانه به‌دست‌آمده، چه آسیب‌هایی برطرف شده و چه ضعف‌هایی پوشش داده‌شده است که متأسفانه کمتر به این امر پرداخته‌ می‌شود.

فرمانده انتظامی لرستان بابیان اینکه اصحاب رسانه در حوزه نیروی انتظامی بیشترین و بهترین همکاری لازم را داشته‌اند، عنوان کرد: اصحاب رسانه در کاهش جرائم نقش مهمی دارندو هیچ ضعفی در رابطه با انتشار اخبار نیروی انتظامی وجود نداشته و تمامی اخبار به‌موقع منعکس‌شده است.

وی بیان کرد: اصحاب رسانه با دلسوزی کامل پیگیری‌های لازم را انجام داده‌اند و باوجود اینکه ضعف‌هایی داشته‌ایم کمترین انتقادات را ارائه داده‌اند و اگر انتقادی شده مثبت و به آن پرداخته و عمل کرده‌ایم چراکه اگر به انتقادات احترام گذاشته نشود قطعاً ناموفق خواهیم بود.

قنبری تصریح کرد: طی دو سالی که در استان لرستان حضور دارم خبرنگاران استان را افراد صادق، توانمند، باسواد، آدم‌های دردآشنا و جامعه‌شناس دیده‌ام و راه درمان را خوب ارائه و پیگیری کردند.

وی خاطرنشان کرد: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان فرمودند آمارها، ارقام‌ها همه خوب است پرداخته شود ولی آنچه مردم در حوزه شما قضاوت می‌کنند ملاک عمل است بنابراین به انتقادات باید احترام گذاشت و عمل کرد.

فرمانده انتظامی لرستان در رابطه با ایجاد دفتر ارتباطات رسانه با نیروی انتظامی برای حل مشکلات استان، گفت: کارگروهی در این زمینه تشکیل می‌شود تا در صورت ایجاد شرایط مشکلات مطرح و پیگیری شود.

وی اظهار داشت: کارگروهی برای بررسی وضعیت رفتاری راهنمایی و رانندگی استان ایجاد می‌شود و به نمایندگی از اصحاب رسانه یک نفر حضور داشته باشد تا مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد شناسایی و رفع شود.

قنبری افزود: ایده و استراتژی ما در حوزه کاری برخورد مناسب با مردم است بنابراین اگر ضعف‌هایی در این زمینه وجود داشته باشد قابل‌بررسی و اصلاح است.

وی در رابطه با ظرفیت کم پذیرش معتادین در کمپ‌ها، عنوان کرد: کمپ‌های استان تعدادی شخصی و تعدادی زیر نظر ماده 16 استانداری است که ظرفیت پذیرش همه معتادین را ندارند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه چون معتادان مجرم نیستند و نمی‌توانیم آن‌ها را دستگیر کنیم، بیان کرد: معتادان باید به‌صورت متجاهر جمع‌آوری و تحویل کمپ‌ها داده شوند بنابراین اگر جایی قول پذیرش همه معتادان را بدهند ما ظرف مدت یک هفته همه معتادان را جمع‌آوری می‌کنیم.

وی در رابطه با ایجاد پاسگاه در منطقه قاضی آباد، تصریح کرد: در استان هرجایی که توانستیم زمین بگیریم پاسگاه ایجاد کرده‌ایم بنابراین اگر مکانی در اختیار نیروی انتظامی گذاشته شود در منطقه ماسور، قاضی آباد و پارسیلون اقدام به ساخت پاسگاه می‌شود.

قنبری با بیان اینکه شش کلانتری در شهر خرم‌آباد وجود دارد و دو کلانتری دیگر نیز احداث می‌شود، خاطرنشان کرد: پاسگاه افرینه، رومشگان، بروجرد و دورود در حال ساخت است که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.