رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

کارگروه تخصصی شوراهای شهرها در استان لرستان تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه تخصصی شوراهای شهرها در استان لرستان تشکیل شود

کارگروه تخصصی شوراهای شهرها در استان لرستان تشکیل شود

نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها گفت: کارگروه تخصصی شوراها اسلامی شهرها در استان لرستان شکل گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیدعابدین نوری شامگاه شنبه در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان لرستان، اظهار داشت: استان لرستان 25 شهر دارد که در 23 شهر آن شورای شهر تشکیل‌ شده است.

وی افزود: یازده نفر به نمایندگی از یازده شهرستان استان، در شورای استان عضو هستند که در این میان تشکیل کارگروه تخصصی شورا یک ضرورت اجتناب‌ ناپذیر است که می‌تواند نقش مهمی در تقویت شوراها داشته باشد.

نماینده لرستان در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: دبیرخانه این کارگروه تخصصی در خرم‌آباد تشکیل شود، تا ضمن استفاده هر چه‌ بهتر از ظرفیت شورای عالی، اقدامات و مصوبات شوراهای استان نیز در این کارگروه به بحث گذاشته شوند و مورد ارزیابی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: این کارگروه در مواردی که قانون سکوت کرده و یا نیاز به بازبینی قوانین است، ورود پیدا می‌کند و طرح‌ها و لوایحی که لازم است از طریق دولت پیگیری شود را به مجلس پیشنهاد می‌دهد.

نوری بیان کرد: از مهم‌ترین طرح‌هایی که ما در طول یک سال به مجلس دادیم، پرداخت پاداش پایان سال به اعضای شورای شهر بوده که به تصویب رسیده و امسال اجرایی می‌شود و نیز پرداخت حق مأموریت و حق الجلسه بوده است.

وی گفت: تدوین برنامه ششم توسعه در دستور کار دولت و مجلس است، اگر می‌خواهیم که گامی در جهت ارتقای جایگاه شوراها برداریم باید جایگاه قانونی شوراها را در برنامه ششم به جایگاه شوراها در قانون اساسی نزدیک کنیم.

نماینده لرستان در شورای عالی استان‌ها افزود: انتظار داریم که مجلس دید رقابتی را از شوراها بردارد و به عنوان بازوان توانمند برای کشور به آن‌ها نگاه کند.