رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

کارگروه ویژه هماهنگی بین دستگاهی در سلسله و دلفان ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه ویژه هماهنگی بین دستگاهی در سلسله و دلفان ایجاد می‌شود

کارگروه ویژه هماهنگی بین دستگاهی در سلسله و دلفان ایجاد می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگروه ویژه هماهنگی بین دستگاهی در سلسله و دلفان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عیسی منصوری ظهر امروز در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سفر پیرو سفر دو هفته پیش وزیر کار و در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: برای اینکه کار به صورت عملی شروع شود هم دو هفته پیش و هم دیروز در سلسله و دلفان بودیم و توافقاتی کردیم هم از این نظر که جنس مواجهه با بیکاری و اشتغال چگونه باشد و هم به لحاظ سازوکار تشکیلاتی و هماهنگی بین دستگاه‌ها چه اقداماتی را انجام دهیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه توافق شده برای سلسله و دلفان کارگروه ویژه هماهنگی بین دستگاهی با محوریت فرمانداری ایجاد شود، عنوان کرد: با پیگیری خوب نماینده مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی، به دنبال این هستیم که بتوانیم هر ماه یک بار جلسات کارگروه را در این شهرستان داشته باشیم.

وی بر کار کردن روی واحدهای کسب و کار مکمل بخش کشاورزی و باغداری مانند بخش زنبورداری تأکید و تصریح کرد: صنایع تبدیلی یکی از حوزه‌هایی است که مورد توافق واقع شد که برای مثال اگر تولید عسل در منطقه انجام می‌شود کسب و کار فرآوری و بسته‌بندی را در آنجا داشته باشیم.

منصوری گفت: نه فقط تولید کالا بلکه توسعه بازار کار و برندسازی برای ما بسیار مهم و مورد تأکید است و از آن طرف سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی را برای سرمایه‌گذاری در داخل ترغیب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای هفته آینده جلسه‌ای بین نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و یکی صاحبان صنعت عسل در دنیا که 10 درصد سهم بازار عسل دنیا را دارد، هماهنگ کردیم که در این منطقه سرمایه‌گذاری کند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسب و کارهای در اتصال با صنایع بزرگ را دیگر کسب و کارهای پیش‌بینی شده در منطقه دانست و افزود: تولید پوشاک یکی از این کسب و کارهاست که با سفارش واحدها و خریداران قابل اعتنا در شهرهای بزرگ تولید محصولات در این منطقه انجام شود.

وی اظهار داشت: در توافق با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه زیرساخت، شبکه و تولید محتوا را به عنوان کسب و کار در استان‌ها دنبال می‌کنیم و امیدواریم در آینده نه چندان دور در لرستان بتوانیم شروع کنیم.

منصوری با بیان اینکه از هفته آینده اجرای این پروژه‌ها در سلسله و دلفان آغاز می‌شود، گفت: وضعیت اشتغال در شهرستان‌ها و مناطق در استان لرستان را به طور دقیق احصا کردیم و بر اساس آن اولویت‌های ایجاد اشتغال را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحلیل کردیم و بر همین منوال در مناطق دیگر استان نیز اقدامات خود را آغاز می‌کنیم.