جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

کالاهای قاچاق موجود در لرستان تا یک ماه آینده تعیین تکلیف شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کالاهای قاچاق موجود در لرستان تا یک ماه آینده تعیین تکلیف شوند

کالاهای قاچاق موجود در لرستان تا یک ماه آینده تعیین تکلیف شوند

استاندار لرستان گفت:کالاهای قاچاق موجود در استان لرستان تا یک ماه آینده باید تعیین تکلیف شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در بیست و یکمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با موضوع قاچاق کالا در سال جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: برای کاهش قاچاق کالا  لازم است فرهنگ‌سازی مناسبی برای عدم استفاده از این نوع کالاها انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید اقدامات لازم برای مبارزه با قاچاق کالا در استان انجام شود،افزود: سالانه حدود هزار میلیارد تومان کالای قاچاق از استان عبور می‌کندکه ممکن است بخش قابل توجهی از این میزان جذاب استان شود و این امر سبب افزایش بیکاری در لرستان، از بین رفتن تولید و ضربه به اقتصاد داخلی استان شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه دبیرخانه مبارزه با قاچاق کالا ماهیانه گزارش کالاهای قاچاق را به ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه دهد، عنوان کرد: فرمانداران نیز کمیته‌های متناظری برای رسیدگی به موضوع قاچاق کالا و سوخت تشکیل دهند.

بازوند در رابطه با تعیین تکلیف کالاهای تملیکی بیان کرد:کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی بر اساس مجوزی که صادرشده است برخی از آن‌ها امحا شده و برخی از آن‌ها نیز صادر می‌شود بنابراین تا یک ماه آینده تکلیف و راهکار حل مشکل این اموال باید مشخص شود.

وی با تأکید بر اینکه باید از فعالیت واحدهای عرضه «ال پی جی» در استان جلوگیری شود،گفت: با توجه به خطرناک بودن راهکار مناسبی برای کنترل این عرضه غیرقانونی ارائه شود.