رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کاهش۱۰درصدی فوتی‌های تصادفات لرستان/۹ مجتمع بین‌راهی احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش۱۰درصدی فوتی‌های تصادفات لرستان/۹ مجتمع بین‌راهی احداث می‌شود

کاهش۱۰درصدی فوتی‌های تصادفات لرستان/۹ مجتمع بین‌راهی احداث می‌شود

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان از کاهش ۱۰ درصدی فوتی ها در تصادفات این استان خبر داد.

حسن رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال گذشته نسبت به سال ۹۳ با کاهش ۹ درصدی تعداد سفرها با ناوگان حمل و نقل عمومی مواجه بودیم.

۴.۷ میلیون مسافر در لرستان جابجا شد

وی با بیان اینکه تعداد مسافر جابه جا شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان طی سال گذشته چهار میلیون ۷۷۵ هزار و ۴۷۶ نفر بوده است، عنوان کرد: این تعداد در مقایسه با سال ۹۳ که پنج میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۶۲ نفر بوده کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان با اشاره به اینکه در سال گذشته بخش حمل و نقل کالا نیز رشد منفی داشته است، ادامه داد: این به رکود اقتصادی کشور طی چند سال گذشته برمی گردد و طی این سالها به طور مستمر کاهش سفر و تناژ در بخش بار داشته ایم.

رحمانی با بیان اینکه طی سال گذشته ۳۷۳ هزار و ۷۹۹ سفر در بخش بار در لرستان داشته ایم، تصربح کرد: این رقم در مقایسه با سال ۹۳ که ۳۹۱ هزار و ۶۲۶ سفر بوده ۴.۵ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: طی سال ۹۳ چهار میلیون و ۹۸۵ هزار و ۷۹۵ تن و سال قبل سه میلیون و ۷۳۷ هزار و ۹۹۰ تن بار در استان جا به جا شده که کاهش ۵.۵ درصدی داشته است.

احداث ۹ مجتمع بین راهی در لرستان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته سه هزار و ۲۶۲ نفر راننده در بخش مسافری استان کارت هوشمند دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: این آمار در مقایسه با سال ۹۳ که دو هزار و ۹۵۸ نفر بوده رشد ۱۰.۲۸ درصدی داشته است.

رحمانی با بیان اینکه در بخش بار نیز طی سال گذشته ۱۵ هزار و ۲۶۱ نفر راننده کارت هوشمند دریافت کرده اند، یادآور شد: این رقم نیز در مقایسه با سال ۹۳ که ۱۳ هزار و ۶۷۸ نفر بوده رشد ۱۱.۵۷ درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: در مجموع طی سال گذشته هزار و ۸۸۷ نفر و ۲۱.۸۵ درصد به جمع رانندگان استان اضافه شده که به همین تعداد شغل ایجاد شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان با بیان اینکه در بخش حمل و نقل مسافر ۱۳ وسیله و در بخش کالا ۲۷۵ وسیله نقلیه طی سال گذشته به ناوگان حمل و نقل استان اضافه شده است، ادامه داد: طی سال گذشته دو مجتمع خدمات رفاهی به بهره برداری رسیدند که با ۱۰ مجتمع قبلی هم اکنون ۱۲ مجتمع خدمات رفاهی و ۹ مجتمع در حال ساخت در استان داریم همچنین ۱۱ مورد هم در حال پیگیری و استعلامات اولیه هستند.

کاهش ۱۰ درصدی تلفات در تصادفات لرستان

رحمانی با اشاره به اینکه طی سال گذشته دو پل عابر پیاده در سطح استان احداث شده است، تصریح کرد: همچنین ۲۵ مدرسه نیز در بحث ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها آموزش دیده و ۲۹ مدرسه نیز ایمن سازی فیزیکی شده اند.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته سه هزار کلاه ایمنی در روستاهای مختلف استان در کنترل موتورسیکلت سوارها توزیع شده است، افزود: ۱۲۱ نقطه از نقاط پرحادثه استان شناسایی شد و روی آنها کارهایی انجام شده که باعث کاهش واژگونی کامیون های حامل مواد سوختی از عراق شده و این واژگونی ها به حداقل رسید.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان خاطرنشان کرد: در مجموع طی سال گذشته به نسبت به سال ۹۳، ۱۰ درصد کاهش تلفات جاده ای در استان داشتیم و جزو استان های برتر در بحث ایمنی انتخاب شدیم.