جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

کاهش آسیب‎های اجتماعی، احساس امنیت را به دنبال دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش آسیب‎های اجتماعی، احساس امنیت را به دنبال دارد

کاهش آسیب‎های اجتماعی، احساس امنیت را به دنبال دارد

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: میزان آنومی اجتماعی در احساس امنیت بسیار موثر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اسدالله حیدری در کمیسیون ارتقای امنیت استان، افزود: گاهی امنیت در جامعه وجود دارد اما احساس آن نیست. در لرستان نیز با وجود اینکه امنیت بالاست اما احساس امنیت پایین است.

وی بیان کرد: در ارتباط با بُعد ذهنی امنیت، شاخصههای متعددی از نظر علمای علوم اجتماعی وجود دارد که میزان نرخ آسیبهای اجتماعی، نرخ آشفتگی و آنومی اجتماعی، توان و قدرت پلیس و... ازجمله آنها است.

این مقام مسئول اضافه کرد: یکی از مؤلفههای اساسی در افزایش احساس امنیت، کاهش آسیبهای اجتماعی است و سازمان بهزیستی اقدامات مختلفی را در این خصوص انجام داده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان کاهش بزهکاری و تعداد مجرمین را یک راهکار برای ارتقای احساس امنیت دانست و یادآور شد: رعایت حقوق شهروندی نیز باعث ایجاد احساس امنیت میشود.

حیدری اظهار کرد: توسعه متوازن و همهجانبه که خوشبختانه در استان با حضور دولت تدبیر و امید تحقق یافته است باعث افزایش احساس امنیت در بین جامعه میشود؛ هر جامعهای که بوی فقر دهد احساس امنیت در آن از بین خواهد رفت.

وی افزود: رفع تبعیض در دستگاههای اجرایی، قانونمداری، برابری فرصتهای اجتماعی و ترویج و اصلاح باورهای دینی از راهکارهای ارتقای احساس امنیت است.