رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

کاهش چشمگیر تخلفات زیست محیطی روز طبیعت در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش چشمگیر تخلفات زیست محیطی روز طبیعت در لرستان

کاهش چشمگیر تخلفات زیست محیطی روز طبیعت در لرستان

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان لرستان از کاهش چشمگیر تخلفات زیست محیطی روز طبیعت در این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به احصا و جمع آوری گزارش های ستادهای انس با طبیعت در شهرستانهای مختلف استان خوشبختانه شاهد کاهش چشمگیر تخلفات زیست محیطی در روزه سیزده بدر بودیم.

وی ادامه داد: با آسیب شناسی که انجام دادیم مشاهده شد که نسبت به سالهای گذشته مردم خیلی خوب مسائل زیست محیطی را رعایت کرده و زباله های خود را جمع آوری کردند.

فتحی بیرانوند تنها تخلفات گزارش داده شده را مربوط به قطع سرشاخه های درختان دانست و گفت: این تخلفات نیز با تذکرهای داده شده از سوی ماموران محیط زیست و اعضای تشکلهای مردمی به حداقل رسید.

وی با اشاره به هماهنگی بین دستگاهی در قالب ستاد انس با طبیعت استان افزود: فعالیت دستگاههای عضو این ستاد و هماهنگی و تعامل به وجود آمده در کاهش تخلفات تاثیر زیادی داشت به طوریکه اعضای ستاد و همچنین شبکه تشکلهای زیست محیطی استان تا پایان روز طبیعت در سطح تفرجگاهها و مناطق حفاظت شده حضور داشتند.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان لرستان با اشاره به فعالیت گشت های محیط زیست در روز ۱۴ فروردین ماه یادآور شد: امروز نیز همه گشت های این اداره کل در حالت آماده باش بوده و نسبت به کنترل و نظارت در سطح مناطق حفاظت شده استان اقدام می کنند.

فتحی بیرانوند در مورد تخلفات حوزه حیات وحش نیز گفت: در این زمینه تنها یک مورد زنده گیری بچه گراز را داشتیم که با حضور تیم های محیط زیست در محل ضمن برخورد با متخلف نسبت به رهاسازی این بچه گراز اقدام شد.

وی با اشاره به حضور موثر شهرداری های استان در زمینه جمع آوری زباله ها در روز طبیعت افزود: در این راستا با حضور شهردار خرم آباد از چندین منطقه گردشگری مرکز استان به طور مشترک بازدید صورت گرفت.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان لرستان با تقدیر از همکاری اقشار مختلف مردم در سپری کردن یک روز با کمترین تخریب در سطح طبیعت یادآور شد: همچنین همکاری ۶۰ گشت سیار تشکلهای زیست محیطی در این زمینه جای تشکر دارد.