رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کاهش ۴۲ درصدی فوتی‌ها در تصادفات لرستان با اجرای طرح نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۴۲ درصدی فوتی‌ها در تصادفات لرستان با اجرای طرح نوروزی

کاهش ۴۲ درصدی فوتی‌ها در تصادفات لرستان با اجرای طرح نوروزی

فرمانده انتظامی لرستان از کاهش ۴۲ درصدی فوتی ها در تصادفات این استان با اجرای طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد قنبری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای طرح نوروزی در استان لرستان شاهد کاهش ۴۲ درصدی فوتی ها در تصادفات رانندگی درون و برون شهری استان لرستان بودیم.

وی همچنین از کاهش ۱۹ درصدی سرقتها در سطح استان با اجرای این طرح خبر داد.

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه با اشاره به فعالیت قرارگاه نوروزی امام علی(ع) در استان و شهرستان های تابعه، تمام تلاش پلیس در ایام نوروز را تامین نظم و امنیت مطلوب و جلب رضایت شهروندان و مسافران دانست و افزود: خدمت به مردم توفیق بزرگی است كه خداوند این نعمت بزرگ و این فرصت را در اختیار كاركنان نیروی انتظامی قرار داده كه باید قدردان آن باشیم و در رسیدن به این مهم تلاش کنیم.

سردار قنبری بیان داشت: همراهی و مشارکت مردم با پلیس می تواند نقش مهم و تاثیر گذاری را در تولید، توسعه و ارتقاء احساس امنیت ایفا کند.

وی خاطر نشان كرد: در طرح نوروزی امسال سعی شد تا از تمامی ظرفیت ها و امکانات درون و برون سازمانی در راستای تامین امنیت شهروندان و مسافران نوروزی استفاده شود تا مردم و مسافران بتوانند با آسودگی خیال از تعطیلات نوروزی استفاده کنند.

فرمانده انتظامی لرستان ادامه داد: حضور پررنگ و موثر پلیس لرستان در جاده ها و محورهای مواصلاتی و همچنین اماكن تفریحی و تفرجگاه ها باعث ارتقا احساس امنیت و جذب گردشگران و مسافران نوروزی به نقاط مختلف استان شد.

سردار قنبری در ادامه افزود: آموزش و ساماندهی كاركنان انتظامی، افزایش تعداد گشت های محسوس و نامحسوس، به کارگیری پلیس های افتخاری و همیاران پلیس در ماموریت ها، پاکسازی نقاط آلوده، تقویت گشت های پیاده وخودرویی، کنترل وکشف خودروهای سرقتی، تامین امنیت طلافروشی ها، بانک ها و همچنین کنترل مجرمان سابقه دار را می توان از جمله اقدامات این فرماندهی به منظور کاهش جرایم و افزایش آرامش و امنیت شهروندان و مسافران نوروزی برشمرد.

وی در پایان از اقدامات پیشگیرانه معاونت اجتماعی استان در ایام نوروز با نصب بنر و توزیع بروشورهای آموزشی با موضوع آموزش همگانی حجاب و پیشگیری از سرقت، اعتیاد، تصادفات و موضوعات مربوط به مشاوره و مددكاری تقدیر کرد.