سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کاهش 1/4 درصدی نرخ بیکاری در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 1/4 درصدی نرخ بیکاری در لرستان

کاهش 1/4 درصدی نرخ بیکاری در لرستان

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‎آباد، علی آشتاب در جلسه کارگروه اشتغال لرستان به ارایه آمار مقایسه‎ای نرخ بیکاری و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی کشور با استان لرستان پرداخت و اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران شاخص‎های عمده نیروی کار در تابستان سال 95 اعلام شده و نرخ بیکاری و نرخ مشارکت اقتصادی در کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در تابستان سال جاری 40/4 درصد است که این میزان در بهار امسال 39/5 درصد بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی این استان در تابستان سال جاری 36/4 درصد است، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان نسبت به بهار امسال 3/7 درصد افزایش یافته که این امر نشان‎دهنده افزایش مشارکت فعالان اقتصادی در عرصه‎های اقتصادی است.

وی در خصوص نرخ بیکاری کشور در تابستان 95 اعلام کرد: نرخ بیکاری کشور در تابستان سال جاری 12/7 درصد است که این درصد در بهار امسال 12/9 درصد بوده است.

آشتاب به مقایسه نرخ بیکاری سطح کشور در تابستان 95 نسبت به تابستان 94 پرداخت و مطرح کرد: نرخ بیکاری کشور در تابستان سال گذشته 10/9 درصد بوده است که در تابستان 95 دارای افزایش 1/8 درصدی است.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری در تابستان و بهار 94 نیز به ترتیب 14/3 و 13/4 درصد بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: نرخ بیکاری لرستان در تابستان امسال 12 درصد است که در مقایسه با بهار 94 استان دارای کاهش 1/4 درصدی نرخ بیکاری بوده است.

وی بیان کرد: پیش‎بینی می‎شده است که تا پایان سال 95 استان لرستان دارای کاهش یک درصدی نرخ بیکاری باشد، اما اکنون با اجرای برنامه‎های اقتصادی استان لرستان شاهد کاهش 1/4 درصدی نرخ بیکاری در این استان هستیم.