رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 12 درصدی تعداد فوت شدگان تصادفات درون شهری در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 12 درصدی تعداد فوت شدگان تصادفات درون شهری در لرستان

کاهش 12 درصدی تعداد فوت شدگان تصادفات درون شهری در لرستان

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان گفت: بیشترین عامل تصادفات مربوط به عابر پیاده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، سرهنگ منوچهر مرادی در کمیته عملیات روانی "شورای جنگ نرم" نیروی انتظامی لرستان با موضوع ترافیک نوروزی و کاهش تصادفات جادهای افزود: در 11 ماه گذشته سال جاری تعداد فوت شدگان تصادفات درون شهری نسبت به مدت مشابه 12 درصد کاهش داشته است.

وی با تأکید بر اینکه قانونپذیری مردم، همکاری سازمانهای مرتبط با راهنمایی و رانندگی و اصحاب رسانه به کاهش تصادفات رانندگی کمک خواهد کرد، بیان کرد: همچنین تعداد برخورد با متخلفین به کمک کارشناسان مجرب در بازههای زمانی 24 ساعته، هفتگی و 15 روزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 180 درصد افزایش داشته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در 11 ماهه گذشته 45 درصد تصادفات رانندگی به عامل عابر پیاده مربوط بوده است؛ موتورسیکلتها 37 درصد تصادفات درون شهری در 11 ماهه گذشته را به خود اختصاص دادهاند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان یادآور شد: برای مهار تلفات ناشی از عابرین پیاده در جهت کنترل سرعت، تیمهای کنترل سرعت با دوربین را در مناطق حادثهخیز نصب کردهایم.

مرادی اظهار کرد: برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات موتورسواران روزانه طرح برخورد با موتورسواران در سطح شهر اجرا میشود و وسیله نقلیه موتورسوارانی که فاقد کلاه هستند برای بار اول به مدت یک هفته و برای دومین بار به مدت یک ماه در پارکینگ نگهداری میشوند.

وی اضافه کرد: یکی از اتفاقات مهم در زمینه برخورد با تخلفات در مرکز بحث مرکز پایش تصویری است که مجهز به دوربینهای بهروز بوده و افسران کارشناس به صورت 24 ساعته با کمک این تجهیزات تخلفات را رصد و کنترل میکنند.

این مقام انتظامی بیان اینکه گواهینامههایی که نمره منفی آنها به حد نصاب مشخص شده برسد، به مدت 3 ماه توقیف میشوند، خاطرنشان کرد: بعد از تحویل گواهینامه، این افراد به مدت 3 ماه از رانندگی محروم میشوند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان یادآور شد: در 11 ماهه گذشته 300 خودرو با جریمه بالای 10 میلیون ریال به پارکینگ هدایت شدند.