رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

کاهش 41 درصدی حوادث ناشی از عدم رعایت ایمنی در صنعت ساختمان‎سازی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 41 درصدی حوادث ناشی از عدم رعایت ایمنی در صنعت ساختمان‎سازی

کاهش 41 درصدی حوادث ناشی از عدم رعایت ایمنی در صنعت ساختمان‎سازی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: هزینههای ایمنی در پروژههای عمرانی لحاظ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، علی آشتاب در شورای فنی استانداری لرستان، بیان کرد: ساختمانسازی یکی از صنایعی است که بالاترین حوادث را به خود اختصاص داده و سالانه عده زیادی جان خود را از این طریق از دست میدهند.

وی با تأکید بر لزوم اجرایی کردن سیاستهای کاهش حوادث در صنعت ساختمانسازی، اضافه کرد: 500 پیمانکار را درخصوص طرحهای ایمنی آموزش دادهایم و لازم است که دورههای آموزشی برای پیمانکاران درخصوص رعایت استانداردها و نکات ایمنی برگزار شود.

آشتاب با اشاره به بازدید از 300 پروژه ساختمانسازی در شهریور و مهر امسال و ارزیابی آنها، اظهار کرد: برخی از این پروژهها در بحث کارگاهها، حضور ناظر، ماده 10، 12 و 13، استفاده کارگران از وسایل ایمنی و... مشکل داشتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان یادآور شد: در 8 ماهه گذشته سال جاری در بحث وقوع مرگ و میر در پروژههای ساختمانسازی 41 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه داشتهایم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید هزینههای ایمنی را در پروژههای عمرانی لحاظ کنیم چراکه اینها هزینه نیست بلکه سرمایهگذاری محسوب میشود و دستگاههای اجرایی نیز باید نظارت خود را بر پروژههای عمرانی و احداث آنها بیشتر کنند.

وی گفت: درخصوص بحث ساختمان و معادن طرحهای ضربتی ارائه دادهایم که اجرایی کردن آنها برای کاهش وقوع حوادث بسیار با اهمیت است.