حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷

کاهش 50 درصدی قاچاق کالا و ارز در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 50 درصدی قاچاق کالا و ارز در کشور

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور

کمیته فرهنگی اجتماعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور مدیرکل فرهنگی اجتماعی این ستاد   ،  اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان ، مدیرکل ، معاونین ، مدیران و برنامه سازان  صدا و سیمای مرکز لرستان  در سالن جلسات این مرکز برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز لرستان ، در این جلسه عبدالمجید نگارش‌نژاد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور  گفت: قاچاق کالا و ارز در کشور درسال 92 به میزان 25 میلیارد دلار بودکه در سال گذشته به 12 میلیارد و 650میلیون دلار رسیده است.

وی  با اشاره به حجم قاچاق ورودی و قاچاق خروجی در کشور گفت: در سال‌92 شاهد قاچاق 17/2 میلیارد دلاری قاچاق  ورودی و7/8  میلیارد دلاری قاچاق خروجی بوده ایم در حالیکه طی سال گذشته  از 7میلیارد و 8 دهم دلاری میزان قاچاق ورودی به نیم میلیارد دلار قاچاق خروجی رسیده است.

آقای نگارش‌نژاد با تاکید بر ضرورت تبلیغات هوشمندانه در جهت مبارزه با  قاچاق کالا و ارز گفت: عمده کالاهای قاچاق در کشور شامل گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی، بهداشتی است که مبارزه با ورود این کالاها از اولویتهای اساسی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور است.

وی با بیان اینکه در بعد فرهنگی هم مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تبدیل به گفتمان کنیم افزود: در این گفتمان باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی  و تغییر نگرش و باور و ایجاد مدیریت تقاضا در جهت جایگزینی کالاهای تولید داخلی تلاش کنیم.

محمد بازوند مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان هم با تاکید بر ترغیب تولید کالای ایرانی ،مبارزه با قاچاق کالا و ارز  را حمایت از تولید داخلی  عنوان کرد و گفت: باید با فرهنگ سازی مردم را به استفاده از کالای تولید داخلی ترغیب و تشویق کنیم.