جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

کاهش 50 درصدی مرگ و میر نوزادان در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 50 درصدی مرگ و میر نوزادان در بروجرد

کاهش 50 درصدی مرگ و میر نوزادان در بروجرد

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری مرگ و میر نوزادان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان کاهش 50 درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، محسن صیرفی صبح امروز در صحن رسمی شورای اسلامی این شهرستان اظهار کرد: استقرار یک پزشک متخصص و افزایش پرستاران در بخش نوزادان بیمارستان‌های این شهرستان در سال جاری کاهش مرگ و میر نوزادان را به دنبال داشته است.

وی به هشدار سونامی سرطان در 10 سال آینده اشاره و عنوان کرد: احداث مرکز غربالگری سرطان در شهرستان بروجرد در دستور کار قرار دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: تشخیص دو سرطان ریه و سینه در مراحل اولیه درمان کامل با هزینه کمتر را به دنبال دارد.

صیرفی با اشاره به برخی مشکلات پرستاران مراکز درمانی شهرستان بروجرد ادامه داد: احداث مهد کودک برای نگهداری فرزندان پرستاران در بیمارستان‌های این شهرستان همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: پرستاران با سعه صدر خود همه کمبودهای مراکز درمانی شهرستان بروجرد را جبران می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد یادآور شد: رفع مشکلات پرستاران این شهرستان خدمات‌رسانی بیشتر به شهروندان را به دنبال دارد.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور در همه صحنه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... حضور دارند.

عباس شمسالدینی به حقوق مساوی زنان و مردان در دین مبین اسلام اشاره و اظهار کرد: حضور زنان در همه صحنه‌ها، کاهش بسیاری از مشکلات جامعه را به دنبال دارد.

وی با اشاره به تعامل مطلوب شورای اسلامی شهر و شبکه بهداشت و درمان بروجرد خاطرنشان کرد: تامین زمین مرکز بیماری‌های خاص و همکاری در رفع مشکلات بیمارستان‌های این شهرستان گواهی بر این ادعا است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد تاکید کرد: با توجه به مخالفت مسئولان استانی در احداث مرکز غربالگری سرطان مصوبه‌ای به منظور احداث این مرکز در این شهرستان توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده است.

شمسالدینی ادامه داد: شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد آمادگی خود را برای همکاری بیش از پیش با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به منظور کاهش مشکلات حوزه درمان اعلام کرده است