جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کاهش 75 درصدی تصادفات منجر به فوت در نوروز 95 در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 75 درصدی تصادفات منجر به فوت در نوروز 95 در بروجرد

کاهش 75 درصدی تصادفات منجر به فوت در نوروز 95 در بروجرد

کیانوش جودکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: مجروحین حادثه در نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان کاهش 53 درصدی داشته است.

وی با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس راه از 25 اسفند در شهرستان بروجرد همزمان با سراسر کشور عنوان کرد: این طرح تا پایان 14 فروردین ادامه داشته است.

رئیس پلیس راه بروجرد افزود: با توجه به بارش باران و برف در محورهای مواصلاتی این شهرستان در نوروز امسال با تقویت نیروهای پلیس راه و همکاری نهادهایی نظیر راه و شهرسازی، هلال احمر، شهرداری و اورژانس 115 طرح نوروزی پلیس راه در این شهرستان در حد مطلوب اجرایی شد.

جودکی ادامه داد: عدم آشنایی برخی رانندگان با جاده‌ها، عجله و شتاب برای رسیدن به مقصد مورد نظر، خواب آلودگی، عدم توجه به جلو، استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن رانندگان در هنگام رانندگی را می‌توان عمده دلایل تصادفات جاده‌ای برشمرد.

وی تاکید کرد: تلاش شبانه روزی نیروهای پلیس راه بروجرد و همکاری مسافران با این پلیس در نوروز 95 کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی شهرستان بروجرد در این ایام را به دنبال داشته است.

رئیس پلیس راه بروجرد با اشاره به اینکه قسمتی از محورهای مواصلاتی شهر دورود در حوزه استحفاظی پلیس راه این شهرستان قرار دارد، یادآور شد: تنها یک حادثه منجر به فوت در حوزه استحفاظی این پلیس در نوروز امسال در محورهای مواصلاتی شهرستان دورود رخ داده است.

جودکی خاطرنشان کرد: نوروز امسال تصادف منجر به فوت در محورهای مواصلاتی شهرستان بروجرد رخ نداده است.

وی با اشاره به بسته بودن محور زالیان شهرستان بروجرد در روزهای پایانی سال 94 به علت یخ‌زدگی اضافه کرد: این محور با تلاش نیروهای پلیس راه این شهرستان در مدت کوتاه چند ساعته بازگشایی شد.

رئیس پلیس راه بروجرد همکاری مطلوب مسافران در توجه به هشدارهای این پلیس اظهار کرد: همکاری مسافران در همه ایام سال کاهش تصادفات جاده‎ای را به دنبال دارد.

جودکی خاطرنشان کرد: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان و پرهیز آنها از رانندگی در زمان خستگی و خواب آلودگی نقش قابل توجهی در کاهش تصادفات جاد‌ه‌‏ای دارد.