رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

کاهش 79 درصدی آمار آتش‎سوزی عرصه‎های طبیعی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 79 درصدی آمار آتش‎سوزی عرصه‎های طبیعی لرستان

کاهش 79 درصدی آمار آتش‎سوزی عرصه‎های طبیعی لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از کاهش 79 درصدی آتشسوزیها در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مهندس مهرداد بهاروندی در جمع خبرنگاران بیان کرد: خوشبختانه در آتشسوزی عرصههای طبیعی یک از استانهایی بودیم که 79 درصد کاهش در این امر داشتیم. مشارکت و همراهی مردم در جلوگیری از آتشسوزیها نقش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: برای نگهداری و صیانت از عرصههای طبیعی یک دستگاه به تنهایی نمیتواند کاری از پیش ببرد و نیازمند این است که برنامهریزی ما در کشور از بخشی به فرابخشی تبدیل شود و به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

بهاروندی ادامه داد: اگر به منابع با دید بخشی نگاه کنیم در وضعیت منابع طبیعی و تخلفاتی که در این زمینه صورت میگیرد راه به جایی نمیبریم.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان افزود: متأسفانه افراد روستایی و حاشیهنشینان عرصههای مرتعی و جنگلی به خاطر وضعیت اقتصادی نامطلوب اقدام به ذغالگیری میکنند که باید با بهبود وضعیت اقتصادی آنها از این کار جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اقدامات این اداره کل در زمینه کاهش آتشسوزیهای منطقه گفت: ما در جهت صیانت از عرصههای طبیعی علاوه بر اقدامات حفاظتی کار سوخترسانی را به مناطق روستایی انجام میدهیم و توزیع رایگان کپسولهای گاز مایع را داریم.