جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کتابت خطبه غدیر توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان هنرمند لرستانی - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابت خطبه غدیر توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان هنرمند لرستانی

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، گودرز کریمی‌فر در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه امامت و ولایت از برگزاری جشن بزرگ غدیر در شب غدیر خبر داد و گفت: در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ غنی غدیر و تبیین مقام و فضایل امیرالمؤمنین علی(ع ) جشن بزرگ غدیر در شب غدیر در بوستان کیو خرم‌آباد همراه با اقامه نماز جماعت به امامت نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار خواهد شد .

وی افزود: دبیرخانه بنیاد غدیر استان بیش ‌از ۲۵ برنامه مختلف را در راستای تحقق اهداف این بنیاد پیش‌بینی و اجرا کرده است و ضرورت دارد که  هر کدام از دستگاه‌های اجرایی هم به سهم خود در شناساندن فرهنگ غدیر و بزرگداشت دهه امامت و ولایت تلاش کنند .

کریمی‌فر از تشکیل ستادهای منطقه‌ای و شهرستانی غدیر خبر داد و اضافه کرد: ارسال دستورالعمل‌های اجرایی بزرگداشت دهه امامت و ولایت به همه دستگاه‌های اجرایی، کتابت خطبه غدیر توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان هنرمند لرستانی، اطعام بیش‌ از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در شب غدیر، توزیع بیش ‌از دو هزار جلد کتب منشور تربیتی امیرالمومنین علی(ع)، توزیع بروشورهای خاص واقعه غدیر خم بین نمازگزاران در نماز عبادی‌ سیاسی جمعه، توزیع نشریات مربوط به دهه امامت و ولایت(شمیم غدیر ) بین روحانیون و مبلغان دینی،  توزیع سه بسته لوح فشرده و نرم‌افزارهای خاص دهه غدیر خم ارمغان غدیر از جمله اقدامات دبیرخانه بنیاد غدیر لرستان است .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در ادامه به تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی همایش ملی سیره علوی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد و گفت: هشتمین همایش سیره علوی ۲۵ آذر ماه  به میزبانی دانشگاه علمی کاربردی در شهرستان خرم‌آباد برگزار خواهد شد .

وی به فضاسازی محیطی و نورافشانی میادین و معابر شهری اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر آذین‌بندی معابر و خیابان‌ها به بهترین شکل انجام خواهد گرفت.

کریمی‌فر با اشاره به تبلیغات توسط ادارات و دستگاه‌های دولتی، تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی با برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی باید عظمت غدیر و پیام این واقعه تاریخی را به مردم انتقال دهند. امیدواریم اجرای این برنامه‌ها بتواند شمیم دل‌انگیز یاد و نام آن امام همام را در فضای جامعه عطرآگین کرده و مردم را بیش‌ از پیش با معارف اهل‌بیت(ع) آشنا کند.