رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

کسب رتبه برتر توسط آموزش و پرورش بروجرد در حوزه‌های مختلف - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه برتر توسط آموزش و پرورش بروجرد در حوزه‌های مختلف

کسب رتبه برتر توسط آموزش و پرورش بروجرد در حوزه‌های مختلف

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: آموزش و پرورش این شهرستان در سال جاری در حوزههای مختلف موفق به کسب عناوین برتر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، جمشید ابوالفتحی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به کسب رتبه عالی اداره آموزش و پرورش بروجرد در پروژه مهر و بازگشایی مدارس اظهار داشت: کسب رتبه‌های عالی در المپیادهای ورزشی نیز یکی دیگر از افتخارات به دست آمده در سال تحصیلی جاری است.

وی افزود: فروش زمینهای بلاء استفاده، تمدید مجوز مدارس هیئت امنایی، بازسازی مدارس تخریبی و بازسازی و نظارت بر مدارس غیرانتفاعی بخش دیگری از فعالیت‌های صورت گرفته در مدت یاد شده است.

این مسئول با اشاره به افت رخ داده در کنکور و المپیادهای علمی در سال گذشته، اضافه کرد: بر این اساس کلاسهای کنکور در 12 واحد آموزشی متوسطه دوم تشکیل شده است تا در کنکور پیش‌رو شاهد رشد دوباره رتبههای ممتاز باشیم.

ابوالفتحی با اشاره به برگزاری موفق نخستین یادواره 68 شهید دبستان فیاض‌بخش، عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده است تا در سال تحصیلی آینده مراسم زنگ مهر به صورت نمادین در این مدرسه به نمایندگی از دیگر آموزشگاههای شهرستان برگزار شود.

وی با اشاره به وجود جمعیت قابل توجهی از شهروندان در سایت مسکن مهر این شهرستان، تاکید کرد: در صورتی که واحد آموزشی 18 کلاسه این سایت پیش از شروع سال تحصیلی جدید آماده نشود، با مشکل جدی در این منطقه روبه‌رو میشویم.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد دریافت اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومانی به منظور تعمیر و استانداردسازی سیستمهای گرمایشی مدارس را اقدام ارزشمند دیگر در سال جاری برخواند و خاطرنشان کرد: با استفاده از اعتبار اختصاص یافته مشکل گرمایشی 18 واحد آموزشی این شهرستان مرتفع شد.

ابوالفتحی مباحث اسکان نوروزی و تجلیل از مقام شامخ معلم را در دستور کار جلسه امروز برشمرد و گفت: در بحث اسکان نوروزی 30 آموزشگاه شامل پنج آموزشگاه در گروه "الف" و 25 واحد دیگر در گروه "ب" برای این منظور آماده شده است.

وی اظهار کرد: در مدارس قرار گرفته در گروه "الف" هر اتاق دارای یخچال، تلویزیون، فرش و اجاق‌گاز است، اما در واحدهای گروه "ب" یخچال و تلویزیون به صورت مشترک در سالن مدارس قرار داده میشود.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از مشکلات پیش‌روی اداره آموزش و پرورش بروجرد در خصوص برخی واحدهای آموزشی این اداره اشاره کرد که در اختیار ادارات دیگر هستند.

ابوالفتحی تاکید کرد: علاوه بر مشکل اجاره بها و تاخیر در پرداخت یا عدم پرداخت آن، وارد آمدن خسارت به این واحدها و برخی مشکلات حقوقی در این باره از مهم‌ترین مشکلاتی است که آموزش و پرورش در این خصوص دارد.