رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

کسب مقام نخست کشور توسط نیروی انتظامی خرم‌آباد در بحث کاهش جرائم نیروها - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب مقام نخست کشور توسط نیروی انتظامی خرم‌آباد در بحث کاهش جرائم نیروها

کسب مقام نخست کشور توسط نیروی انتظامی خرم‌آباد در بحث کاهش جرائم نیروها

رئیس عقیدتی سیاسی شهرستان خرم‌آباد گفت: امسال به خاطر برنامه‌های دینی و معنوی، آگاهی بخشی‌ها و راهنمای‌های که سازمان عقیدتی سیاسی داشته در کاهش جرائم نیروها در کشور مقام اول را به دست آوردیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام یدالله گوهری ظهر امروز در نشست با رسانه‌های گروهی لرستان در خرم‌آباد اظهار کرد: نیروی انتظامی با توجه به فعالیت‌های که انجام می‌دهد، نسبت به سایر نیروهای مسلح و دیگر کارکنان دولت بیشتر در معرض آسیب قرار دارد و دائم در لبه تیغه در حال حرکت است و با همه آسیب‌های جامعه نیز رو به رو است.

وی افزود: کار پلیس مانند کار یک پزشک است که با تمام بیماری‌ها سر و کار دارد و برای مبتلا نشدن و ادامه کار باید خود را واکسینه کند، از این رو سازمان عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح با تدابیر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تشکیل شد، تا به نوعی کار واکسیناسیون نیروهای مسلح در برابر آسیب‌ها را عهده دارد، باشد.

گوهری گفت: سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بالا بردن روحیه معنوی کارکنان پلیس آن‌ها را در برابر آسیب‌ها واکسینه می‌کند و دو رسالت اصلی عقیدتی سیاسی، یعنی حفظ و ارتقا بصیرت دینی  و حفظ و ارتقا بصیرت سیاسی باعث سلامت پلیس می‌شود.

رئیس عقیدتی سیاسی شهرستان خرم‌آباد تصریح کرد: قدرت می‌تواند، باعث فساد شود و هرچه که قدرت بیشتر شود، خطر فساد نیز بالاتر می‌رود، بنابراین با توجه به اینکه پلیس نیز از قدرت بالایی دارد، اگر روحیه معنوی، تقوا و خدا محوری نداشته باشد، هر کاری می‌تواند، انجام دهد و ما در عقیدتی سیاسی به دنبال این هستیم، تا این روحیه را در کارکنان پلیس افزایش دهیم، تا پلیس با اتکای به آن در سلامت خود و جامعه تلاش کند.

وی گفت: در حوزه سیاسی آن چیزی که در ذهن و زبان مقام معظم رهبری به عنوان مرجع و فرمانده کل قوا است، مد نظر قرار می‌گیرد، همین باعث شده نیروی انتظامی در بالاترین سطح سلامت قرار بگیرد و از تمام جریان‌های سیاسی در انتخابات‌ها به دور باشد و با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری رای مردم را حق‌الناس بداند.

گوهری به مقوله جنگ نرم نیز اشاره داشت و بیان کرد: شاید واژه جنگ نرم واژه‌ای جدید باشد، ولی به واقع جنگ نرم از دیر باز وجود و از زمان‌های حضرت موسی و در زمان حضرت پیامبر وجود داشته است، کما اینکه دیدیم با اینکه پیامبر در آخرین حج خود حضرت علی را جانشین خود انتخاب کرده بود، اما با فشارهای دشمن و جنگ نرم آن‌ها دیدیم که یک تنها روز بعد از رحلت ایشان تنها هشت نفر از 120 هزار نفری که در حج الوداع حضور داشتند و بیعت کردند، باقی ماند و جنگ نرم دشمن همه را منحرف کرد.

رئیس عقیدتی سیاسی شهرستان خرم‌آباد گفت: حفظ و ارتقای بصیرت دینی و سیاسی پلیس کارکنان نیروهای مسلح رسالت اصلی سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خرم‌آباد است.