جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

کشتار در یمن حاکی از نسل‌کشی آمریکایی عربی است - نمایش محتوای خبر

 

 

کشتار در یمن حاکی از نسل‌کشی آمریکایی عربی است

کشتار در یمن حاکی از نسل‌کشی آمریکایی عربی است

امام جمعه بروجرد گفت: آمار رو به افزایش کشتار وحشیانه مردم مظلوم یمن توسط رژیم آل‌سعود حکایت از یک نسل‌کشی گسترده به نیابت از آمریکا و سردمداران غرب دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن ترابی در خطبه ‌های این هفته نمازجمعه در جمع نمازگزاران بروجردی، اظهار داشت: امروز آل‌سعود بیش از هر زمان دیگری نزد کشورهای جهان به‌ویژه مسلمانان دنیا منفور و مغضوب است.

وی با اشاره به نسل‌کشی گسترده در منطقه، افزود: اگر دیروز در غزه رژیم منفور آل‌سعود از نسل‌کشی صهیونیست‌ها با قدرت حمایت و پشتیبانی می‌کرد، امروز خود مجری کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن شده، به‌گونه‌ای که در این کشور کوچک حمام خون به راه انداخته است.

امام جمعه بروجرد با ابراز تأسف از سکوت مرگبار مجامع دفاع از حقوق بشر در دنیا، بیان کرد: امروز با وجود این حجم وحشیانه و وقیح کشتار مسلمانان یمن شاهد سکوت شورای امنیت سازمان ملل و دیگر مجامع حقوقی در دنیا هستیم در‌حالی‌که شورای امنیت سازمان ملل به جای این‌که مانع این تعرضات وحشیانه آل‌سعود باشد و متجاوزان را با قطعنامه‌ای محکوم کند،‌ مردم بی‌پناه یمن را مورد تحریم قرار داده است تا نتوانند اقدام به تهیه سلاح و مهمات به منظور دفاع از نفوس خود کنند.

وی با تأکید بر این‌که یمن به باتلاق رژیم غاصب آل‌سعود تبدیل می‌شود، عنوان کرد: یمن به دلیل موقعیت سوق‌الجیشی خود طی یک قرن اخیر بارها مورد تجاوز کشورهای مختلف از امپراطوری انگلستان گرفته تا عثمانی و رژیم آل‌سعود قرار گرفته است اما نتیجه این تجاورات گسترده چیزی جز مقاومت نیروهای مردمی و شکست مفتضحانه متجاوزان نبوده است.

ترابی با اشاره به توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری در رابطه با بازی آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران، خاطرنشان کرد: آمریکا و غرب به دنبال دستیابی به یک توافق همه‌جانبه نیستند بلکه به گفته خود آن‌ها می‌خواهند تمامی تأسیسات هسته‌ای ایران را از موجودیت ساقط کنند و این مخالف خواسته‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ آن است که دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حق خود می‌دانند.

وی تصریح کرد: پس از توافقات لوزان برخلاف تعهدات آمریکا، سنای این کشور این تعهدات را در صورتی قانونی دانسته که پس از تأیید نهایی آن هم پس از گذشت 52 روز بحث و بررسی به تصویب نمایندگان این مجلس برسد در غیر این‌صورت برای آمریکا الزام‌آور نیست و این کشور نمی‌تواند تحریم‌های ایران را لغو کند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به این‌که ایران با شش کشور در مذاکرات به این توافقات رسیده است، اظهار داشت: براساس مقررات و معاهدات بین‌المللی اگر دولتی به توافقی با کشوری رسید، آن توافق برای کشورها الزام‌آور است و باید به تعهدات خود عمل کنند.

وی ضمن گرامیداشت 29 فروردین‌ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: در طول 36 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این ارتش کشور بود که با تمام قوا با قدرت و اقتدار مرزبان کشور بوده و اجازه نفوذ دشمنان به خاک جمهوری اسلامی ایران را نداده است.