جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کشت و صنعت شهرستان دورود احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت و صنعت شهرستان دورود احداث می‌شود

کشت و صنعت شهرستان دورود احداث می‌شود

استاندار لرستان با اشاره به احداث کشت و صنعت شهرستان دورود گفت: تسهیلاتی از محل صندوق توسعه ملی به این کشت و صنعت اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل تولید لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: برای ایجاد کشت و صنعت شهرستان دورود دو تعهد پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای گلخانه و تخصیص منابع آب به استان واگذار شد که با رایزنی‌های انجام‌شده با پرداخت تسهیلات از صندوق توسعه ملی موافقت شد.

وی افزود: برای منابع آب موردنیاز کشت و صنعت دورود که شامل گلخانه، دامپروری، گاوداری و شیلات است از شرکت آب منطقه‌ای لرستان انتظار می‌رود تخصیص لازم را بدهد تا اتکا ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی این طرح آغاز کند از طرفی بر اساس توافق‌نامه‌ای که هفته گذشته با وزیر دفاع منعقد شد هزار و 500 هکتار از اراضی این وزارتخانه در دورود به مدت 30 سال برای احداث کشت و صنعت به اتکا واگذار شد.

استاندار لرستان عنوان کرد: لرستان در رابطه با پرداخت تسهیلات رونق تولید در سطح کشور رتبه نخست را کسب کرد که جای تقدیر دارد اما استان در بحث تعداد طرح، جایگاه 26 کشور را دارد که رتبه نیست و بیانگر این است که به بنگاه‌های کوچک کم‌توجهی شده است.

وی بابیان اینکه بنگاه‌های وابسته به بخش کشاورزی درصد قابل‌توجهی از بنگاه‌های کوچکی هستند که در پرداخت تسهیلات رونق تولید به آن‌ها کم‌توجهی شده هستند،گفت: بخش کشاورزی با سه هزار نیروی انسانی شاغل در سازمان جهاد کشاورزی استان بدترین آمار را داشته است.

بازوند تصریح کرد:باید از فرصت پایلوت شدن لرستان به‌عنوان استان اقتصاد مقاومتی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها استفاده شود زیرا ممکن است که دیگر چنین فرصت‌هایی برای استان فراهم نشود.

وی با اشاره به اینکه  هر مدیری در استان در زمینهٔ تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ضعیف عمل کنند عزل می‌شود، اظهارداشت: نامه عزل مدیرعامل بانکی در استان به  دلیل کوتاهی در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نوشته‌شده است و تا هفته آینده عزل می‌شود که امیدواریم  مدیران دیگر به این سرنوشت دچار نشوند.

استاندار لرستان افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکنون به استان لرستان نیامده است که با توجه به اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد آمادگی داریم تا برای سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به  استان برای تأمین بالگرد هماهنگی‌های لازم با هوانیروز انجام شود.