جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

کشف 269 فقره سرقت در خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 269 فقره سرقت در خرم‌آباد

کشف 269 فقره سرقت در خرم‌آباد

فرمانده انتظامی خرمآباد از کشف 269 فقره انواع سرقت در اجرای طرح‌های مبارزه با سرقت طی یک ماه گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‏آباد، حسین نجفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای مبارزه با سرقت در خرم‌آباد مأموران انتظامی این شهرستان با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح‌های متعدد انتظامی در یک ماه گذشته موفق شدند، 35 دستگاه خودرو و 11 دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف کند.

وی بیان داشت: در این مدت عوامل موفق به کشف انواع سرقت شامل لوازم خودرو، محتویات داخل خودرو، سرقت منزل، کیف قاپی، جیب بری، سرقت احشام، مغازه و سایر سرقت‌ها شده‌اند و در این راستا نیز تعداد 86 نفر سارق شناسایی و دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح‌های مبارزه با سرقت، پاکسازی و انتظامی، از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق تلفن 110 به مرکز فوریت‌های پلیسی اعلام کنید.

*کاهش 34 در صدی جرائم در خرم‌آباد

فرمانده انتظامی خرم‌آباد همچنین از کاهش 34 درصدی وقوع سرقت در بهمن ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: با مشارکت و پشتیبانی خوب همشهریان و تلاش شبانه روزی کارکنان مجموعه انتظامی شهرستان و استفاده از تجهیزات و امکانات نوین موفق به کاهش 34 درصدی جرائم و وقوع سرقت در سطح شهرستان شده‌ایم.

این مسئول اظهار داشت: این کاهش وقوع در سرقت به تفکیک شامل سرقت منزل 29 درصد، سرقت مغازه 53 درصد، سرقت اماکن خصوصی 41 درصد، سرقت اماکن دولتی 67 درصد، سرقت خودرو 60 درصد، سرقت لوازم خودرو 50 درصد،‌ سرقت کیف قاپی 13 درصد، جیب‌بری 40درصد، سرقت محموله 89 درصد، سرقت متفرقه 36 درصد و ... بوده که در مجموع باعث کاهش 34 درصد وقوع سرقت شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مبارزه با مشکلات و معضلات اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم بدون همکاری و تعامل مردم و دستگاه‌های مرتبط امکان‌پذیر نخواهد بود.

نجفی گفت: موفقیت‌های کسب شده توسط این پلیس حاصل تلاش مضاعف و همت کارکنان خدوم و متعهد مجموعه انتظامی این شهرستان و همکاری و تعامل خوب مردم، مساجد، مدارس و ... به منظور آگاه‌سازی و ارائه راهکارهای مبارزه با جرائم تحت عنوان یکی از راهبردهای پلیس دانش‌بنیان و جامعه محور بوده که خوشبختانه موجبات رضایت مردم را فراهم کرده است.