سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کشف 50 تن برنج تاریخ مصرف گذشته در خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 50 تن برنج تاریخ مصرف گذشته در خرم‌آباد

کشف 50 تن برنج تاریخ مصرف گذشته در خرم‌آباد

سرپرست مرکز بهداشت خرم‌آباد گفت: 50 تن برنج تاریخ مصرف گذشته در محل انبار غله خرم‌آباد کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، جواد عموزاده بعد از ظهر روز سه شنبه در مراسم تجلیل از کارکنان بهداشت خرم‌آباد ضمن تبریک روز بهداشت محیط اظهار داشت: شهرستان خرم‌آباد دارای 13 مرکز بهداشت شهری و 22 پایگاه بهداشتی است که بیش از 396 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و 4 هزار و 596 امکنه تهیه و فروش مواد غذایی را نیز تحت پوشش دارد.

وی گفت: در مجموع 35 مرکز بهداشت محیطی در شهرستان خرم‌آباد وجود دارد که 18 مرکز از آنها فاقد نیروی لازم هستند و از 14 مرکز بهداشت روستایی شهری نیز 9 مرکز فاقد نیرو هستند.

این مسئول تصریح کرد: 7 هزار و 583 امکنه در شهرستان وجود دارد که نیاز به بازرسی و کنترل بهداشت محیطی دارند.

عمودزاده ادامه داد: از آغاز سال تا اول اسفند ماه 65 هزار مورد بازرسی از اماکن تهیه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی داشته‌ایم که 156 مورد به دلیل رعایت نکردن بهداشت به تعطیلی و پلمپ شدن واحد منجر شده است.

وی گفت: بازرسی و بازدید از بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، رستوران‌ها و... نیز از فعالیت‌های مرکز بهداشت خرم‌آباد بوده که به مشکلات موجود در این مراکز در رابطه با بهداشت رسیدگی شده است.

سرپرست بهداشت خرم‌آباد تصریح کرد: همکاران ما همواره بر بهداشت تصفیه‌خانه‌های شماره یک و دو خرم‌آباد نظارت داشته و در بحث کلرزنی نیز بر آب‌های آشامیدنی نیز نظارت می‌کنند تا مانع بروز مشکلات بهداشتی در این زمینه شوند.

عمودزاده یادآور شد: روز گذشته ماموران بهداشت شهرستان خرم‌آباد 50 تن برنج تاریخ مصرف گذشته را در انبار غله کشف کردند که پرونده آن در حال رسیدگی است.

وی خاطرنشان کرد: خانوارهای روستایی در سال گذشته 65 درصد از فضولات حیوانی و 85 درصد از زباله‌ها را به صورت بهداشتی جمع‌آوری و دفع کرده‌اند.