رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

کشورهای غربی به‌دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

کشورهای غربی به‌دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند

کشورهای غربی به‌دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند

امام جمعه دورود گفت: امروز با بیداری اسلامی در جهان اسلام و انزجار امت اسلامی از آمریکا و غرب، وجود کشورهای اسلامی پهناور سدی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا محسوب می‌شوند و به همین دلیل به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، حجت‌الاسلام‌و المسلمین رضا حقیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان دورود در رابطه با اسراف از نگاه دین اسلام، اظهار داشت :یکی از نمونه‌های اسراف در جامعه کنونی اسراف در نان است.

وی افزود: نان، قوت لایموت مردم و از برکات خداوند است که در آموزه‌های دینی احترام خاصی دارد.

امام جمعه دورود عنوان کرد:  سالانه 800 میلیارد تومان در نان اسراف می‌شود که در صورت صرفه‌جویی و استفاده درست از آن می‌توان این مبلغ را در نیازهای دیگر جامعه هزینه کرد.

وی با اشاره به راهپیمایی سراسری نمازگزاران جمعه، بیان کرد:  این راهپیمایی در جهت اعتراض به جنایات آل‌سعود و حمایت از مردم رنج‌دیده یمن برگزار می‌شود.

حقیان با عنوان این‌که مردم یمن بیش از 40 روز است که زیر آتش بمب‌های آل‌سعود قرار دارند، تصریح کرد: حاصل این تجاوز سعودی‌ها 1400 شهید و بیش از 6000 نفر مجروح است.

وی در رابطه با طرح سنای آمریکا در مورد تجزیه عراق، خاطرنشان کرد: طرح سنای آمریکا در مورد عراق نشان‌دهنده آن است که آمریکا در منطقه به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی است.

امام جمعه دورود گفت: دولت عثمانی که یک دولت اسلامی قدرتمند بود، با توطئه غربی‌ها پس از جنگ جهانی اول در سال 1916  تجزیه شد تا آنان به اهداف خود در منطقه دست پیدا کنند.

وی عنوان کرد: امروز با بیداری اسلامی در جهان اسلام و انزجار امت اسلامی از آمریکا و غرب، وجود کشورهای اسلامی پهناور سدی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا محسوب می‌شوند و به همین دلیل به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند.

حقیان افزود: برنارد لوئیس متفکر یهودی که بیش از 200 کتاب و مقاله در مورد اسلام و خاورمیانه نوشته است، تنها راه عملی شدن نقشه‌های غرب برای کشورهای اسلامی را تجزیه و کوچک کردن آن‌ها می‌داند و براساس همین تئوری آمریکا در منطقه دست به ماجراجویی می‌زند.

امام جمعه دورود تصریح کرد: رژیم عربستان سعودی در اقدامی نابخردانه در راستای سیاست‌های رژیم جعلی اسرائیل به کشور مسلمان یمن حمله کرده و در صدد تجزیه این کشور اسلامی است

وی افزود: ایجاد گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه و یمن و نیز طرح سنای آمریکا برای تقسیم عراق به دنیال همین راهبرد آمریکا در منطقه ارزیابی می‌شود.