رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کلاس‌های پایه ششم شهرستان دورود هوشمندسازی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاس‌های پایه ششم شهرستان دورود هوشمندسازی می‌شوند

کلاس‌های پایه ششم شهرستان دورود هوشمندسازی می‌شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: کلاس‌های پایه ششم مناطق شهری دورود هوشمندسازی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، گودرز کریمی فر شامگاه شنبه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان دورود که در سالن جلسات آموزش‌وپرورش این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شورای آموزش‌وپرورش متشکل از افرادی است که هرکدام ظرفیت بالقوه‌ای برای ارتقا شاخص‌های دستگاه تعلیم و تربیت، رفع موانع و محدودیت‌های پیش روی این دستگاه عریض و طویل هستند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با مقوله تعلیم و تربیت افزود: رهبری در این زمینه فرمودند که همه باید به آموزش‌وپرورش کمک کنند تا بتوانند به رسالت انقلابی خود بپردازند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: باوجود چهار هزار و 207 آموزشگاه در قالب 330 هزار دانش‌آموز و 15 هزار کلاس درس در استان مسلم است که آموزش‌وپرورش با اعتبارات و منابع محدود به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده رسالت و وظایف خود بیرون بیاید بنابراین لازم است خیران حقیقی، حقوقی،  نهادها و دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های خود برای پیشبرد اهداف کلان تعلیم و تربیت استفاده کنند.

وی شهرداری و شوراهای اسلامی شهر را ظرفیت‌هایی برای کمک به آموزش‌وپرورش دانست و بیان کرد: ایجاد فرصت عادلانه برای دسترسی به آموزش یا عدالت آموزشی، توسعه فرایند پرورشی و تربیت‌بدنی، ارتقاء کیفیت آموزش توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و توسعه، تأمین، تربیت و اعتلای منابع انسانی پنج سیاست در آموزش‌وپرورش استان است که دنبال می‌شوند.

کریمی فر تصریح کرد: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان نباید نگاه یک‌جانبه و منفعلانه به آموزش‌وپرورش داشته باشند چراکه آموزش‌وپرورش مقوله‌ای ملی است و به همه افراد تعلق دارد بنابراین همگی باید خود را در برابر دستگاه تعلیم و تربیت مسئول بدانند.

وی تعامل و تفاهم با مدیران اجرایی و ائمه جمعه و جماعات را از راهبردهای دستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: حوزه‌های علمیه، مبلغان دینی، ائمه جمعه و مدیران اجرایی به‌عنوان یک  ظرفیت می‌توانند در تکامل آموزش‌وپرورش تعیین‌کننده باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت آموزش خروجی تمام برنامه‌های آموزش‌وپرورش است، خاطرنشان کرد: ارتقاء کیفیت آموزش با دو رویکرد ارتقا رتبه‌های تک‌رقمی، دورقمی و سه‌رقمی کنکور سراسری و ارتقاء میانگین نمرات نهایی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به واریز یک میلیارد ریال کمک سرانه به‌حساب مدارس شهر دورود اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری پنج آموزشگاه شهر دورود به‌عنوان اولویت‌های تخریب و بازسازی به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس معرفی می‌شوند.

کریمی فر در رابطه با  هوشمند سازی کلاس‌های پایه ششم ابتدایی شهر  دورود افزود: تمام کلاس‌های پایه ششم مناطق شهری که در مراحل قبلی هوشمند نشده‌اند ، هوشمند سازی و 10 کلاس دیگر نیز با مدل مهندسی  جدید هوشمند سازی می‌شوند.

وی عنوان کرد: تمامی نیروهای پیش‌دبستانی شهرستان دورود که شرط لازم را داشته و سوابق آن‌ها در سامانه اداره کل تائید شود،  به‌عنوان نیروی حق‌التدریس به‌کارگیری می‌شوند.