جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

کلاهبرداری از دختران جوان با قول ازدواج - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاهبرداری از دختران جوان با قول ازدواج

کلاهبرداری از دختران جوان با قول ازدواج

به گزارش تسنیم، سرهنگ هدایت الله حسنوند فرمانده انتظامی شهرستان دورود اظهار داشت: فردی که از طریق فضای مجازی با دختران جوان ارتباط برقرار و با قول ازدواج از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد توسط مأموران تجسس کلانتری 11 شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت دختری جوان مبنی بر اینکه فردی که از طریق فضای مجازی با وی آشنا شده است و پس از مدتی به‌ قصد ازدواج به شهرستان دورود مراجعه و به بهانه خرید کالا و جهیزیه از دسته‌ چک وی استفاده و مبلغ 170 میلیون ریال وجه نقد کلاهبرداری کرده است موضوع در دستور کار مأموران تجسس کلانتری 11 این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان دورود عنوان کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فرد شاکی مدتی پیش در یکی از شبکه‌های اجتماعی با پسر جوانی آشنا شده و پسر جوان نیز با قول ازدواج به شاکی اعتماد او را جلب کرده و به بهانه تهیه جهیزیه با استفاده از دسته‌ چک وی اقدام به خرید طلا و کلاهبرداری به مبلغ 170 میلیون ریال کرده است.

وی بیان کرد: پس از مدتی رابطه این دو نفر با خصومت خاتمه می‌یابد اما ماجرا به اینجا ختم  نمی‌شود و دختر جوان مجبور به پرداخت مبالغ چک می‌شود.

حسنوند تصریح کرد: با توجه به اظهارات شاکی و انجام تحقیقات لازم متهم که پسری 27 ساله است شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه به هنگام خرید کالا به همراه دختر جوان دیگری در دورود دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه بود اما پس از مواجه با مدارک و مستندات پلیسی چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به عمل مجرمانه خود اقرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان دورود با اشاره به جلوگیری از کلاه‌برداری 500 میلیون ریالی از دختر جوان دوم به شهروندان توصیه کرد: والدین نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته، محبت و توجه بیشتری به آن‌ها کنند تا به دنبال کمبود محبت در فضای مجازی در دام افراد شیاد و شیطان‌صفت نیفتند.