رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

کمبود اعتبارات بازسازی امامزاده جعفر بروجرد برطرف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود اعتبارات بازسازی امامزاده جعفر بروجرد برطرف شود

کمبود اعتبارات بازسازی امامزاده جعفر بروجرد برطرف شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس به کمبود اعتبارات بازسازی و بهسازی امامزاده جعفر اشاره کرد و گفت: اعتبارات لازم از سوی اداره اوقاف و امور خیریه جوابگوی نیاز این امامزاده در مرمت و بازسازی آن نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد،  بهرام بیرانوند ظهر امروز در کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان، اظهار داشت: چنانچه مستندات قانونی مبنی بر ممانعت از دفن اموات در امامزاده‌ها وجود دارد مخالفان این طرح می‌توانند با ارائه نظر، مخالفت خود را با این طرح اعلام کنند.

وی رعایت ضوابط در دفن اموات در امامزادگان را مهم ارزیابی کرد و افزود: بر این اساس می‌توان با توجه به موارد قانونی موجود در دستورالعمل آرامستان‌ها ضوابط ابلاغی و مشکل‌ساز را رفع و محدودیت دفن اموات در امامزادگان را برطرف کرد.

نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس با بیان اینکه امامزادگان مرکز ثقل هر شهر محسوب می‌شوند، عنوان کرد: انجام اقدامات فرهنگی و هنری در امامزادگان می‌تواند علاوه برجذب اقشار مختلف مردم زمینه‌ای برای درآمدزایی این اماکن مقدس ایجاد کند.

وی بیان کرد: امامزاده جعفر بروجرد به‌عنوان یک ملجأ مذهبی در شهر می‌تواند درآمدهایی از محل دفن اموات در بستر خود به وجود آورد و از این درآمدها در راستای بازسازی و بهسازی این ملجأ شریف استفاده کرد.

بیرانوند به هزینه دفن اموات در بستر امامزاده‌ها اشاره کرد و گفت: در نقاط مختلف کشور این امر مرسوم بوده و به‌عنوان یک منبع درآمد در همان امامزاده استفاده می‌شود بنابراین نمی‌تواند به‌صرف برخی موارد قانونی ذکرشده مانع از این اقدام درآمدزا شد.

وی تصریح کرد: نباید اعمال مدیریت سلیقه‌ای مانع دفن اموات در امامزاده جعفر بروجرد شود چراکه انجام این اقدام می‌تواند وضعیت فعلی این امامزاده را بهبود بخشیده و از محل درآمدهای کسب‌شده از این طریق به بازسازی و بهسازی آن و رونق گردشگری کمک شایانی کرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس به کمبود اعتبارات بازسازی و بهسازی این امامزاده اشاره کرد و اظهارداشت: اعتبارات لازم از سوی اداره اوقاف و امور خیریه جوابگوی نیاز این امامزاده در مرمت و بازسازی آن نبوده بر این اساس لازم است از دیگر محل‌ها این اعتبارات تأمین شود.

وی در رابطه با تصویب متن برجام در مجلس شورای اسلامی، افزود: کشور هم‌اینک در لحظات حساسی به سر می‌برد، مذاکره سخت هسته‌ای انجام شد و دشمن به بهانه مذاکره و آنچه در برجام آورده بود، تصور می‌کند راه رخنه و نفوذ در ایران را پیداکرده است.

بیرانوند با تأکید برافزایش سطح آمادگی در کشور عنوان کرد: باید بتوانیم جلوی ددمنشی‌های دشمن را بگیریم چراکه در مجلس شورای اسلامی آن مسیری که باید طی شود و آسیب‌های برجام را بگیرد، طی نشد و آسیب‌ها در بطن و متن برجام باقی ماند.