رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

کمبود تجهیزات و ساختمان‌های فرسوده مشکلات مدارس دورود/اداره‌کل نوسازی به تعهدات خود عمل کند - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود تجهیزات و ساختمان‌های فرسوده مشکلات مدارس دورود/اداره‌کل نوسازی به تعهدات خود عمل کند

کمبود تجهیزات و ساختمان‌های فرسوده مشکلات مدارس دورود/اداره‌کل نوسازی به تعهدات خود عمل کند

فرماندار شهرستان دورود گفت: کمبود تجهیزات آموزشی و وجود مدارس فرسوده و زلزله‌زده از مشکلات مدارس شهرستان دورود است که امیدواریم اداره‌کل نوسازی مدارس استان لرستان به تعهدات خود عمل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی سه‌شنبه‌شب در حاشیه جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان دورود در جمع خبرنگاران با انتقاد از کمبود زیرساخت‌های برخی مدارس در این شهرستان خاطرنشان کرد: تاکنون بارها مشکلات فرسودگی ساختمان برخی مدارس و کمبود تجهیزات را متذکر شده‌ایم اما تاکنون در این خصوص اقدامات جدی صورت نگرفته است.

وی افزود: در شرایطی که انتقادهایی را به عملکرد سازمان نوسازی مدارس داشته‌ایم، مدیرکل این سازمان در لرستان برای رفع این مشکلات قول‌هایی را داده‌اند که تاکنون محقق نشده‌اند.

این مسئول با اشاره به وجود ابهاماتی در خصوص چگونگی توزیع اعتبارات در این خصوص یادآور شد: نسبت به طرح تقسیمی که در این حوزه صورت گرفته است اعتراض داریم چراکه با اعلام مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان 270 مجموعه آموزشی در شهرستان دورود وجود دارد اما این شهرستان با این حجم از مراکز آموزش فاقد نمایندگی سازمان نوسازی مدارس است.

نعمتی با بیان اینکه برخی از مدارس این شهرستان فاقد رایانه است، گفت: این در شرایطی است که امروزه با قرار گرفتن در عصر تکنولوژی و فناوری‌های نوین چنین کمبودهایی قابل‌قبول نیست.

وی خواستار توزیع عادلانه منابع مالی شد و گفت: ایجاد نمایندگی مستقل سازمان نوسازی مدارس در شهرستان دورود یکی از خواسته‌های ما است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحقق وعده‌های مدیرکل نوسازی مدارس استان باشیم.

فرماندار شهرستان دورود در ادامه خاطرنشان کرد: در سال جاری 51 درصد از اعتبارات کشور در اختیار وزارتخانه‌ها است و باید از این ظرفیت‌ها استفاده مناسب کنیم.

وی با بیان اینکه از رفع مشکلات حوزه مدارس در شهرستان دورود قطع امید کرده‌ایم، گفت: لازم است برای رفع مشکلات مدارس فرسوده و زلزله‌زده و کمبود تجهیزات آموزشی مدارس شهرستان به وزارتخانه مراجعه کنیم که به همین منظور پیگیری‌هایی تاکنون صورت گرفته است.